Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Moto Buds 250 – lehká a levná TWS sluchátka na každodenní provoz i v dešti

Michal Bareš 20.02.2024

TWS špunty Moto Buds 250 jsou cenově dostupná in-ear sluchátka s velmi dobrým zvukem, lehkou konstrukcí a zvýšenou odolností vůči vodě na úrovni standardu IPX5, která umožňuje sluchátka používat i v dešti.

Kapitoly článku

Ergonomie a hmotnost

Díky příjemnému ergonomickému tvaru dobře drží v uších, součástí dodávky jsou dva páry silikonových vložek pro větší a menší uši. Součástí dodávky je kompaktní dobíjecí a transportní krabička, která spolu se sluchátky váží jen 43 gramů (samostatná sluchátka mají 2x 5 gramů) a má tvar puku o rozměrech 54 x 28 mm, pohodlně je tak lze nosit i v menší kapse. Díky malým rozměrům a příjemnému tvaru nejsou sluchátka v uších téměř cítit, velmi dobře drží a nevypadávají ani při běhu nebo pohybech hlavy.

Výdrž na baterii

Výdrž samotných sluchátek se pohybuje okolo šesti hodin na jedno nabití, v pouzdře se dají dobít ještě dvakrát, takže celková výdrž dosahuje 18 hodin. Samozřejmě záleží na hlasitosti, ale na cca 40-50% hlasitost jsme se v testu pohybovali mezi 5,5 až šestihodinovou výdrží. Sluchátka lze nabíjet jak pomocí USB-C konektoru, tak v této cenové kategorii nečekaně i bezdrátově.

Moto Buds 250
Sluchátka Moto Buds 250 podporují i bezdrátové dobíjení, v této cenové kategorii jsou výjimkou
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Výbava a ovládání

Sluchátka nejsou osazena technologií aktivního potlačení okolních ruchů ANC, ale díky špuntové konstrukci velmi dobře tlumí okolí sama o sobě. Obě sluchátka mají dotykovou plošku, která slouží k pozastavení a spuštění hudby (případně po několikanásobném ťuknutí i pro přesun mezi skladbami), případně pro příjem nebo ukončení telefonního hovoru. Funkce obou plošek jsou shodné. Vzhledem k absenci aplikace jejich funkce měnit nelze, takže hlasitost je nutné ovládat na telefonu. Pro hovory lze použít i pouze jedno sluchátko. Příjemná je podpora hlasových asistentů Google a Siri.

Kvalita reprodukce

Kvalita reprodukce 6mm měničů nás s ohledem na cenu pozitivně překvapila. Samozřejmě není špičková, ale je opravdu velmi dobrá. Sluchátka si kultivovaně a přesně poradí s basy, které nejsou přehnané ani bručivé, ale přesto jsou jasně přítomné. Velmi dobře reprodukují hlasy i výšky, detaily a dynamika jsou také velmi dobré. Na základní poslech hudby nebo mluveného slova s přehledem stačí.

Technická data

Moto Buds 250


Typ sluchátek True Wireless, špunty

Připojení Bluetooth 5.0

Frekv. rozsah 20 - 20 000 Hz

Výbava USB-C, Qi

Výdrž na baterii (sluchátka/stanice) 6 hodin / 18 hodin

Hmotnost (sluchátka/stanice) 2x 5 g / 43 g

Cena cca 1 290 Kč

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud