Přejít k hlavnímu obsahu

Test: TCL 55C728

Michal Bareš 21.03.2022

Zajímavý televizor s QLED panelem, perfektním zvukem Onkyo a panelem s rychlým obnovováním poslouží nejen pro kvalitní sledování televizního vysílání a streamovacích služeb, ale i pro plynulé hraní na konzolích.

To vše činí za cenu 21 990 Kč z TCL 55C728 skvělou volbu. Z hlediska výbavy nám nechybělo nic důležitého, na televizi najdeme čtyři  HDMI konektory, dokonce s podporou nejnovější a nejrychlejší verze 2.1. Díky tomu zvládne televizor přehrávat 4K rozlišení při 120 Hz, tedy při maximální zobrazovací frekvenci použitého panelu. Stejně tak se nám líbilo osazení systémem Android TV 11, který umožňuje snadnou instalaci aplikací všech myslitelných služeb, ale ani v této verzi bohužel neumí přehrávat fotografie a videa z uživatelova účtu Google Fotky. Instalace zařízení byla snadná, po vybalení z krabice stačí našroubovat nožičky a stojan, díky centrální poloze stojanu se televize vejde i na užší poličku. Dále má uživatel možnost zvolit buď ruční instalaci s nudným a těžklopádným zadáváním hesel k Wi-Fi a různým účtům pomocí dálkového ovladače, nebo mnohem složitější a rychlejší instalaci pomocí chytrého telefonu se systémem Android. Zde stačí do vyhledávače Google hlasem zadat příkaz “OK, Google, set up device” a následovat pokyny na displeji telefonu. Heslo k Wi-Fi a Google účtu zadáte pohodlně pomocí telefonu, případně jen autorizujete použití otiskem prstu. Při této instalaci jsme ale narazili na problém s podporou 5GHz Wi-Fi. Na tu se televizor odmítal připojit, ovšem nedal k tomuto kroku žádné vysvětlení, prostě nereagoval. Až po změně Wi-Fi na 2,4 GHz proběhlo vše hladce a během několika sekund. 

TCL 55C728 podporuje zrcadlení obsahu displeje telefonu a přes Bluetooth jej lze použít i jako velmi kvalitní reproduktor. Pro připojení k internetu samozřejmě slouží i LAN konektor, ovšem USB zdířka je zde pouze jedna, navíc umístěna na dosti nepohodlném místě. Podpora multimediálních formátů z připojeného USB disku je bohatá, televizor nemá na rozdíl od nových modelů Samsungu problém přehrávat soubory v klasickém DivX. Pro příjem televizního signálu slouží DVB-T2/S2/C tunery, které nejsou zdvojené. 

Kvalita obrazu je výborná. QLED panel s Direct LED podsvícením je naladěn na přirozené barvy, 4K panel skvěle zvládá upscaling signálu z Full HD rozlišení. Kvalita přehrávaného HDR obsahu je velmi dobrá, na QLED panel vynikající. Ještě lepší je ozvučení 20W reproduktory Onkyo, které jsou integrovány do spodní hrany televizoru a se zavřenýma očima vyvolávají dojem, že je zařízení osazeno samostatným soundbarem. Ve výbavě nechybí dvojice ovladačů. V provozu jsme televizoru naměřili průměrnou spotřebu okolo 91 W. 

 

Technická data

Obrazovka              55" / 3 840 x 2 160 bodů / QLED / Direct LED

Výbava 4x HDMI 2.1, 1x USB, LAN, Wi-Fi, Miracast, BT, CI/+, DVB-T2/S2/C, Android TV 11, HDR10+, Chromecast, 20W repro

Spotřeba (spánek / provoz )  0,3 W / 91 W

Cena                                      21 990 Kč

CHIP výborný (1,4)

 

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme