Přejít k hlavnímu obsahu

Test VPN služeb

redakce 14.08.2020

VPN se hodí nejen v případě, že potřebujete zabezpečit svoje internetové připojení v neznámé Wi-Fi síti

Chip 09/2020:  Může se to zdát překvapující, ale poskytovatelé služeb patří k těm, kdo na současné koronavirové pandemii vydělávají. Jednoduše proto, že mnoho firem umožňuje zaměstnancům práci z domu s přístupem k podnikovým systémům, aplikacím a datům jedině prostřednictvím zabezpečené virtuální privátní sítě, tedy Virtual Private Network, zkráceně VPN.

Poptávka po VPN službách ale roste také mezi soukromými uživateli, kteří připojení přes VPN nejčastěji používají nikoli na cestách, kdy by se snad chtěli bezpečně připojovat k internetu i ve veřejných sítích, ale přímo z pohodlí svých domovů, kde VPN potřebují pro připojení k regionálně omezeným streamovacím službám. Výzkumná společnost Statista uvádí, že tímto způsobem VPN služby používá až 57 procent soukromých uživatelů. A poptávka po streamovaném obsahu samozřejmě strmě rostla ve chvíli, kdy jsme byli různými opatřeními nuceni trávit většinu času doma.

Existuje ale i mnoho vážnějších důvodů, proč pro připojení k internetu používat služby VPN. A proto jsme pro vás společně s bezpečnostními experty z AV Comparatives z různých hledisek otestovali hned třináct různých VPN služeb. Výsledky se dozvíte v zářijovém Chipu, který je v prodeji už od 19. 8.

Obsah: Všechna témata Chipu 09/2020


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud