Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: bezplatný převodník PDF do Wordu – online nástroj si s konverzí snadno poradí

Jiří Palyza 18.03.2021

Převedení oblíbeného formátu elektronické výměny dokumentů PDF do editovatelného formátu Wordu patří k nejčastějším formám úpravy dokumentů PDF. Se správným nástrojem by to neměl být problém.

Výhoda převodu PDF souborů je zřejmá: na rozdíl od PDF můžete obsah ve formátu Wordu dle libosti upravovat. Jedním z nástrojů, který lze pro export PDF do formátu použít, je Soda PDF. Kromě placených desktopových verzí ke stažení jsou její konverzní nástroje k dispozici v online bezplatné verzi. Má to ale své limity: provozovatel může omezit velikost a počet souborů, které bude možné v bezplatném režimu převést. Po ukončení konverze se soubor ve formátu DOCX automaticky stáhne na lokální disk uživatele.

sodapdf

Převod PDF dokumentů do Wordu lze provádět v online službě Soda PDF. Jde to v několika jednoduchých krocích. | Zdroj: Soda PDF Online

Jednoduchý pomocník ke stažení

Pro převod si lze stáhnout i bezplatný nástroj, který už je sice letitý, ale jednoduchý a svou práci odvede spolehlivě. Práce s ním je velmi snadná: v levé části okna zadáte cestu k souboru PDF, který chcete převést na dokument Word, a vpravo cílový adresář, do kterého má být hotový dokument uložen.

Poté lze ještě upřesnit, zda mají být z PDF do Wordu převedeny všechny stránky, nebo jen vybrané, zda má být zachováno formátování a obrázky, a jaký textový program (ve výchozím nastavení MS Word) má být použit k otevření převedeného dokumentu.

pdftowordconverter-logo

Free PDF to Word Converter 1.1

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný nástroj pro převod souborů PDF do Wordu. Nástroj se při konverzi snaží zachovat většinu layoutu zdrojového PDF.

 

opačnou cestou: Word do PDF a jak upravovat PDF v aplikaci Microsoft Word

Pro převod dokumentu Word do PDF se hodí například nástroj PDF24 Creator. K vytvoření PDF jej lze použít přímo z aplikace MS Office, program se jednoduše nastaví jako tiskárna. Integrovaný editor také umožňuje převést jakýkoliv dokument Wordu do PDF bez nutnosti použít nástroje Office.

pdf24-logo

PDF Creator 10.0.11

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný nástroj PDF24 Creator je výkonný nástroj, který nabízí mnoho praktických funkcí pro zpracování PDF.

 

Pracovat s PDF ale také jde i přímo v aktuální verzi Microsoft Wordu. Libovolný PDF dokument v textovém editoru snadno otevřete a pracujete s ním, jakoby to byl zcela normální wordovský dokument. Word si vytvoří kopii PDF originálu a pokusí ze zachovat layout. Funguje to nejlépe u souborů, které jsou převážně textové.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud