Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: jak snadno a rychle nahrávat videa pomocí systémových nástrojů Windows

Pavel Trousil 24.01.2023

Díky hernímu panelu Xbox mají systémy Windows 10 a 11 šikovnou funkci pro pořizování snímků obrazovky a videí. Nemusíte tedy žádný nástroj nakupovat.

Nástroj herního panelu Xbox Game Bar lze využít především pro nahrávání průběhu hraní, ale můžete ho použít i třeba k natočení krátkého vysvětlujícího videa pro známé nebo kolegy, ve kterém například ukážete, jak opravit chybu nebo jak optimálně nastavit určitou možnost v programu.

xbox-nahled

Snadno nahrajte, co se děje na obrazovce. Stačí stisknout několik kláves. | Zdroj: rozhraní nástroje Xbox Game Bar

Nejprve otevřete herní panel konzole Xbox pomocí klávesové zkratky [Windows] + [G]. Vlevo nahoře se zobrazí dialog pro „Vyfotit“ obsah. Najetím myší na tlačítka zobrazíte klávesové zkratky. Například klávesami [Windows] + [Alt] + [PrtScr] vytvoříte snímek okna, které se nachází v horní části pod herním panelem Xbox. Záznam videa tohoto okna spustíte pomocí kláves [Windows] + [Alt] + [R].

Jakmile se nahrávání spustí, systém Windows zobrazí vpravo nahoře malý panel tlačítek. Pokud chcete nahrávání zastavit, klikněte na černý čtvereček. Nahrávky pak najdete ve složce „C:Users <uživatelské jméno>VideosCaptures“.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme