Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: Použijte jednorázové e-mailové adresy s autodestrukcí

Pavel Trousil 29.03.2023

Mnoho webových služeb vyžaduje pro to, abyste je mohli naplno využívat, registraci. Čím častěji však svou e-mailovou adresu někam zadáte, tím větší je riziko, že se dostane do rukou spammerů. Vyřeší to jednorázový e-mail.

Na některých webových službách se musíte zaregistrovat a uvést svojí e-mailovou adresu. U těch méně důvěryhodných ale hrozí, že se e-mail dostane do nepovolených rukou a vaše schránka bude zaplavena spamem. Na méně důležitých webových stránkách je proto vhodné používat jednorázovou poštovní adresu, například tu, kterou zdarma nabízí služba 10 Minute Mail.

mail10-nahled

Mail na deset minut. Pak na něj můžete zapomenout a váš zůstane v anonymitě. | Zdroj: screenshot 10minutemail.

Zvláštností této služby je, že vytvořená e-mailová schránka je po deseti minutách automaticky smazána. Ne všichni poskytovatelé to tak dělají, takže pak například cizí osoby mohou v zásadě později přistupovat k údajům spojeným s jednorázovou adresou.

Pokud si chcete dočasný e-mail zřídit, přejděte na stránku www.10minutemail.com. Kliknutím na symbol kopírování vedle názvu zobrazené poštovní adresy ji zkopírujete do schránky. Poté se zaregistrujte pomocí zde vytvořené e-mailové adresy u požadované služby a počkejte na registrační e-mail s potvrzovacím odkazem. Pokud časový úsek nestačí, kliknutím na „Get 10 more minutes“ jej opět prodloužíte na celých deset minut.

Zdroj: 10 Minute Mail


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme