Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip pro Signal: jak ověřit kontakty v chatu pomocí QR kódu

Pavel Trousil 04.03.2022

V posledních měsících mnoho uživatelů aplikace WhatsApp přešlo na službu Signal, protože doufají, že tento open-source messenger jim poskytne lepší ochranu zasílaných i osobních dat.

Hned při prvním spuštění se v aplikaci Signal obvykle zobrazí seznam lidí, kteří ji také používají. To je praktické, protože vám to umožní začít s nimi ihned chatovat. Aplikace WhatsApp používá podobný postup. Jednou z funkcí, kterou dceřiná společnost Facebooku ale nenabízí, je bezpečné ověřování komunikačních partnerů, které můžete volitelně provádět pomocí služby Signal.

Chcete-li ověření provést, spusťte aplikaci Signal a vyberte konverzaci s osobou, kterou chcete ověřit. Poté klepněte na jméno v horní části a na „Zobrazit bezpečnostní číslo“. Zobrazí se stránka s QR kódem a dlouhým číslem pod ním. Pokud se s druhou osobou potkáte, přejděte na tuto stránku. Jeden z vás pak klepnutím na QR kód aktivuje fotoaparát v zařízení. To mu umožní naskenovat další QR kód a následně provést ověření v aplikaci.

signalqrverification

| Zdroj: Signal

Pokud se osobně potkat nemůžete, máte pro ověření další dvě možnosti. Jednak můžete vytvořit snímek obrazovky s kódem a odeslat jej svému komunikačnímu partnerovi, například e-mailem. Alternativně pak můžete například porovnat bezpečnostní čísla telefonicky. Pokud jsou identická, můžete také komunikaci označit jako ověřenou.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme