Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip pro Windows: jak připojit Gmail a další freemailové služby v aplikaci Pošta

redakce 17.09.2023
Zdroj: Microsoft Edge/Unsplash

E-mailový klient, zabudovaný v systémech Windows 10 a 11, podporuje nejen vlastní e-mailové služby od Microsoftu. Můžete si tam snadno připojit i ostatní, které používáte.

Do Pošty, kterou má každý uživatel ve svých Windows jako nedílnou součást systému, lze připojovat nejen služby na serverech Microsoftu, tedy Outlook.com a Live.com. Snadno napojíte i jiné freemailové poskytovatele, včetně rozšířeného Gmailu od Googlu nebo schránek na iCloudu od Applu.

Připojení freemailových služeb do aplikace Pošta
Gmail v Poště: v aplikaci Pošta z výbavy Windows můžete mít přístup i ke své schránce Gmailu nebo k dalším freemailům.
Zdroj: Windows 11/Pošta

Chcete-li v aplikaci Pošta nastavit další e-mailový účet, otevřete tuto aplikaci, klikněte na tlačítko s ikonou ozubeného kola v levém dolním rohu a v pravém sloupci pokračujte výběrem možnosti „Správa účtů | Přidat účet“.

Mohlo by vás zajímat

Pokud chcete přidat poštovní účet na Gmailu, klikněte v nově otevřeném okně na „Google“, zadejte příslušnou e-mailovou adresu a pokračujte tlačítkem „Další“. V dalším kroku zadejte heslo k e-mailovému účtu a opět pokračujte tlačítkem „Další“.

Poté budete informováni o oprávněních, která systém Windows získá, a můžete dokončit připojení poštovního účtu. Pak se v aplikaci Pošta vytvoří nová složka se zprávami z vašeho Gmailu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud