Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip pro Windows: zobrazení Koše v Průzkumníku souborů

redakce 05.01.2022

Přestože máte přístup ke Koši prostřednictvím ikony na pracovní ploše, možná by bylo užitečnější mít jej k dispozici i prostřednictvím Průzkumníku Windows. Sice netušíme, proč tomu tak ve Windows není, ale víme, jak tento konkrétní problém vyřešit.

Zobrazení Koše v Průzkumníku souboru umožní malá úprava registru operačního systému. Do vyhledávacího pole zadejte »regedit« a pak v seznamu nalezených položek klikněte na »Editor registru«. Potvrďte jeho spuštění v okně »Řízení uživatelských účtů« a pak přejděte ke složce »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerMyComputerNameSpace«.

V pravé části okna použijte pravé tlačítko myši a z kontextové nabídky vyberte možnost »Nový | Klíč«. Pak klikněte pravým tlačítkem myši na právě vytvořenou položku, vyberte možnost >>Přejmenovat<< a jako název zadejte »{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}«.

Změna se projeví okamžitě, takže pokud nyní otevřete Průzkumník souborů a přejdete na »Tento počítač« ve sloupci vlevo, zjistíte, že se v části »Zařízení a jednotky« objevil i »Koš«.

recyclebin

Lepší přístup ke Koši: obnovu dat umístěných do Koše můžete zahájit i přímo z Průzkumníku souborů. Stačí jen malá úprava registru. | Zdroj: Windows 10


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud