Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: Snadné posílání poznámek do Evernote pomocí e-mailu

Pavel Trousil 08.05.2023

Oblíbený nástroj Evernote se používá pro ukládání a správu poznámek. Většina uživatelů k psaní a úpravě poznámek používá webové rozhraní programu, aplikaci pro smartphone, nebo desktopového klienta. Je tu ale i méně známá a pohodlná cesta, jak si zapsat poznámku.

Kromě využití webového rozhraní, mobilní nebo destopové aplikace Evernote existuje ještě jeden méně známý způsob zápisu poznámek. Do svého Evernote účtu totiž můžete přidávat poznámky také prostřednictvím e-mailu.

evernote2-nahled

V Informacích o účtu zjistíte e-mailovou adresu, na kterou si můžete posílat poznámky do Evernote. | Zdroj: screenshot nastavení Evernote

Musíte ale samozřejmě vědět, jaký e-mail to je. Spusťte klienta a přejděte na svůj účet a na "Informace o účtu …". Za položkou "Poznámky přes e-mail" se zobrazí e-mailová adresa k vašemu Evernote účtu. Kliknutím na ni se otevře e-mailový klient. Zkopírujte si ji a uložte. Na tuto e-mailovou adresu pak můžete v budoucnu posílat texty, obrázky nebo třeba zvukové nahrávky a ukládat je jako poznámky Evernote. Pokud by vám touto cestou chodil spam, můžete heslo resetovat a získat nový e-mail.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme