Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: snadný převod flash videí – důmyslný konverzní program zachrání jakýkoliv formát

Jiří Palyza 04.05.2021

Webová programovací platforma flash od Adobe byla kdysi multimediálním centrem internetu. To už je ale dávno. Tak dávno, že nyní je čas na záchranu, ukládání anebo konverzi flash videí.

Vývojář flashe, společnost Adobe, přestala na konci roku tuto technologii distribuovat a aktualizovat. Na začátku roku 2021 trend sledovaly hlavní prohlížeče a flash zakázaly. Je tedy jen otázkou času, kdy už jednoduše nepůjdou videa ve formátu flashe (FLV) přehrát a nebude tedy možné se na ně dívat.

handbrake

Mnohem více, než jen flash: open sourcový software Handbrake dokáže převést nespočet video a audio souborů do jiných formátů. | Zdroj: Handbrake

Všichni uživatelé, kteří mají na svém pevném disku důležitá nebo zajímavá videa ve formátu FLV, by tak měli přemýšlet o jejich konverzi. Prakticky to znamená převedení do některého z oblíbených a široce podporovaných formátů, jako například MP4.

K tomu se hodí konverzní program, kterým může být například open sourcový Handbrake. Je zdarma, je k dispozici pro platformy Windows, macOS a Linux, a umí převádět video a zvukové soubory do jiných formátů.

handbrake-logo

Handbrake 1.3.3

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Bezplatný konvertor s otevřeným zdrojovým kódem, který dokáže převádět DVD a videa do libovolného formátu.

Handbrake.fr

 

Program ocení i odborníci, kteří rádi do nastavení zasahují sami. Handbrake nabízí velký výběr zvukových formátů, rychlostí a velikostí obrazu. K dispozici je i velké množství filtrů, které lze na videa aplikovat, a možnost přidávat titulky. Po provedeném nastavení také můžete nechat zpracovat sérii několika videí za sebou.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme