Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

TIP: Vyzkoušejte bezplatný nástroj pro práci s PDF dokumenty – umí shrnout i jejich obsah pomocí AI

Pavel Trousil 27.02.2024

Nástroj PDFgear nabízí řadu funkcí, pomocí kterých můžete PDF soubory nejen zobrazovat, ale také je různě upravovat. Nedávno začal tento program využívat také umělou inteligenci ChatGPT, která prohledává vámi vybrané PDF soubory, vytvoří jejich souhrny a extrahuje důležité body.

PDFgear tohoto umí poměrně hodně. Dokáže PDF dokumenty prohlížet, tisknout, ale i převádět různé typy souborů z a do PDF formátu. Umí také slučovat více dokumentů, editovat je (například přidávat poznámky, razítka a vodoznaky) a vyplňovat a podepisovat PDF formuláře. A také převede skenované PDF do textu, který lze následně upravovat.

PDF
PDFgear nabízí řadu funkcí pro práci s PDF.
Zdroj: Screenshot aplikace PDFgear, redakce
PDF
Zdroj: Screenshot aplikace PDFgear, redakce

To ale umí i řada dalších volně dostupných nástroj. PDFgear ale nově podporuje umělou inteligenci ChatGPT. Pokud ji chcete využít, po instalaci, nastavení a spuštění nástroje otevřete požadovaný PDF soubor, který má umělá inteligence analyzovat. 

PDF
Má v sobě i Copilota, s kterým můžete diskutovat a zadávat mu úkoly. Například aby shrnul obsah PDF dokumentu.
Zdroj: Screenshot aplikace PDFgear, redakce
PDF
Výsledek si můžete uložit a dále s ním pracovat.
Zdroj: Screenshot aplikace PDFgear, redakce

Nástroj zobrazí svého "Copilota" na liště vpravo. Pokud lišta není vidět, zobrazíte ji kliknutím na červený symbol vpravo dole. Kliknutím na "Chat now" dáte nástroji PDFgear pokyn k zobrazení obsahu PDF otevřeného. Poté můžete s AI chatovat a do vyhledávacího pole zadávat výzvy, jako například "Shrň mi PDF ve dvou odstavcích".

Mohlo by vás zajímat

PDFgear dokonce uvádí, které stránky použil pro svou odpověď. Stejně jako u ChatGPT můžete klást doplňující otázky a na odpovědi navazovat. Chcete-li chat uložit jako textový soubor, klikněte na "Export | Save".

Zdroj: PDFgear


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud