Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

TIP: zjištění a oprava problémů s vyhledáváním ve Windows

redakce 30.07.2020
info ikonka
Zdroj:

Nová aplikace Indexer Diagnostics, vytvořená Microsoftem, slouží k odhalování a opravě problémů, ke kterým může docházet u funkce vyhledávání v obsahu počítače, vestavěné ve Windows 10.

Jde o bezplatně použitelnou aplikaci, která je ale zatím k dispozici jen jako beta-verze v anglickém jazyce. Pro instalaci tohoto softwarového nástroje si otevřete »Microsoft Store« z nabídky »Start« ve Windows 10 a pak do vyhledávacího pole, které se nachází v pravém horním rohu, zadejte »Indexer Diagnostics«. Vyhledá se vám stejnojmenná aplikace, kterou si kliknutím na tlačítko »Získat« instalujete do počítače. Pak můžete program Indexer Diagnostics rovnou spustit, nebo tak můžete učinit kdykoli později z nabídky Start.

Stáhněte si: Indexer Diagnostics

indexerdiagnostics-logo

Indexer Diagnostics

CHIP hodnotí Dobrý

Aplikace od Microsoftu Indexer Diagnostics vám pomůže optimalizovat funkci vyhledávání ve Windows 10.

Stáhněte si

 

Výhody
zlepšuje vyhledávací funkci Windows 10

Funkce programu Indexer Diagnostics jsou rozděleny do několika nabídek, které najdete na levé straně okna aplikace. První nabídka »Service status« poskytuje obecné informace o stavu vyhledávací funkce operačního systému Windows. Například ukazatel »Total indexer usage« vypovídá o celkovém počtu indexovaných souborů. Přepínače »Last Hour«, »Last Day« a »Last Week« vám poskytnou informaci o počtu souborů indexovaných během poslední hodiny, dne nebo týdne. A pokud je u popisku »Windows Search service status« zelený indikátor »Running«, znamená to, že je indexování a vyhledávání ve Windows 10 aktivní. Pokud by naopak indexování aktivní nebylo, umožní vám aplikace Indexer Diagnostics jeho restartování pomocí funkcí v nabídce »Search is not working«.

Kdybyste potřebovali zjistit, proč se nějaký konkrétní soubor nezobrazuje ve výsledcích vyhledávání, přejděte do nabídky »Is my file indexed?«, zde zadejte jeho název a klikněte na tlačítko »Verify«. Indexer Diagnostics prohledá index a zjistí, zdali se v něm daný soubor nachází. Nabídka »What is being indexed?« pak obsahuje seznam složek na disku počítače, jejichž obsah Windows 10 indexují. Pomocí dvou tlačítek »Add« můžete na levé straně okna přidávat složky k indexování, a vpravo naopak doplňovat seznam složek, jejichž obsah indexován nebude.

mohlo by vás také zajímat: mnoho dalších praktických návodů najdete v naší online rubrice tipy & triky


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme