Ačkoliv ještě před pár lety bylo možné zakoupit nejprodávanější fitness náramek do 1000 Kč, všeobecné zdražování posunulo velké výrobce vysoko nad tuto hranici. I tak je ale bez debat, že i za tisícikorunu seženete kvalitní stroj na vaše zápěstí. Jaký fitness náramek vybrat?
Xiaomi Mi Band / Smart Band
Xiaomi je v ohledu fitness náramků tím nejpovolanějším. Má totiž na kontě úspěch se svou řadou Mi Band, po odebrání “Mi” jen Smart Band. Případné zájemce o to nejlepší hned zklamu – s cenou do 1000 Kč nekoupíte Smart Band 7, za ten si musíte připlatit zhruba 300 korun.
Pořídíte však Band 5, který umí i po letech zaujmout. Nabízí 1,1″ podlouhlý AMOLED panel s tvrzeným sklem, odolnost proti vodě 5ATM, bohatou výdrž až 14 dní a samozřejmě řadu klíčových sportovních funkcí. Band 5 umí počítat kroky, ušlou vzdálenost, spálené kalorie a samozřejmě i srdeční tep. Cena je velmi příjemná – 700 Kč včetně DPH.
| Zdroj: Xiaomi / YouTube
WowME ID151
Jde to ale ještě níž. Chytrý náramek s názvem ID151 od značky WowME je de facto absolutně základním strojem pro tento účel. Umí měřit tep, kvalitu spánku, při běhání či chůzi umí počítat i ušlou vzdálenost nebo nachozené kroky. Tělo je z plastu, zvládá ale odolnost proti vodě a prachu dle certifikace IP68.
Obrazovka náramku WowME je 0,96″ a jde o TFT LCD panel. Bez nabíjení vydrží zhruba týden, zaujme ale způsob nabíjení – přímo náramek vložíte do USB-A portu, po odpojení jedné části řemínku, kde se skrývá konektor. Cena je těžko odolatelných 200 Kč včetně DPH.
Huawei Band 7
Nejdražší zástupce na našem seznamu, ale zaslouženě. Náramek Huawei Band 7 je v mnohém lepší než zástupce od Xiaomi, nabízí totiž o dost větší 1,47″ displej typu AMOLED, stále solidní výdrž 14 dní a dokonce i zvýšenou odolnost proti vodě do 50 metrů (5ATM). Bohužel chybí GPS. Na druhou stranu ale rozhodně potěší Always-On zobrazení displeje či 96 tréninkových režimů. Cenovka přitom nemíří nijak vysoko, bezmála 900 Kč včetně DPH.
| Zdroj: Huawei Mobile / YouTube