Přejít k hlavnímu obsahu

TIPY pro Android: jak se rychleji orientovat v Google Play a dojít k potřebnému cíli

redakce 27.05.2020
info ikonka
Zdroj:

Ať už rádi hrajete mobilní hry, nebo by vám přišla vhod rychlejší orientace v nepřeberné nabídce aplikací v Google Play, praktické tipy pro každodenní činnost se smartphonem nebo tabletem mohou pomoci.

Aplikace od nezávislých vývojářů

Za tzv. Indie hry jsou označovány produkty nezávislých vývojářů. Velmi mnoho Indie her najdete samozřejmě také v Obchodě Play s aplikacemi pro Android, kde ale na první pohled nemají žádnou vlastní kategorii nabídky. Přesto v Obchodě Play existuje »Indie koutek«, do kterého se dostanete jednoduchou oklikou.

Otevřete si ve smartphonu či tabletu internetový prohlížeč nebo aplikaci Google a do vyhledávače napište »indie corner«. Na prvním místě ve výsledcích vyhledávání byste měli najít odkaz na »Indie koutek« v Obchodě Play. Pak už si můžete vybírat z nových či mezi ostatními uživateli oblíbených Indie her.

indie

Indie koutek: Obchod Play má speciální sekci s aplikacemi od nezávislých vývojářů.

Vyhledávání v Obchodě Play podle vývojářů aplikací

Nové aplikace si do androidových smartphonů a tabletů nemusíte instalovat jen prostřednictvím aplikace Obchod Play ze základní výbavy mobilních zařízení. Aplikace lze vyhledávat a instalovat také z webového rozhraní Obchodu Play, které najdete na adrese play.google.com/apps. Výhodou webového rozhraní Obchodu Play je nejen lepší přehled aplikací na větší obrazovce počítače, ale třeba také možnost instalovat aplikace do všech vašich androidových zařízení z jednoho místa.

V rámci aplikace Obchod Play i ve webovém rozhraní obchodu s aplikacemi můžete také snadno vyhledávat všechny aplikace od konkrétních tvůrců. Začněte tak, že do vyhledávače zadáte například »Microsoft« a pak u první z vyhledaných aplikací klikněte pod jejím názvem na jméno vývojáře – v našem příkladě na odkaz »Microsoft Corporation«. V Obchodě Play se pak zobrazí přehled všech androidových aplikací z dílny Microsoftu. Stejným způsobem to funguje i s dalšími tvůrci mobilních aplikací.

play

V obchodě Play můžete snadno vyhledat všechny aplikace od konkrétního tvůrce.


Úprava seznamu zařízení zobrazovaných v Obchodě Play

V nabídce zařízení, do kterých si prostřednictvím webového rozhraní Obchodu Play můžete instalovat nové aplikace a hry, se ukazují všechny androidové smartphony, tablety nebo třeba chytré hodinky, se kterými je propojen váš účet Google. Může se přitom jednat i o zařízení, která už dlouho nepoužíváte a při instalaci aplikací a her vám jen překážejí. Přitom je velmi snadné nepoužívaná zařízení ze seznamu odstranit.

Ve webovém rozhraní Obchodu Play na adrese play.google.com/apps klikněte na tlačítko s ozubeným kolem vpravo nahoře, nebo rovnou přejděte na adresu play.google.com/settings. Zobrazí se vám přehled »Má zařízení«, ve kterém můžete u nepoužívaných smartphonů a tabletů zrušit označení předvolby »Zobrazit v nabídkách«. Nijak přitom neomezíte možnost instalovat do těchto zařízení aplikace přímo z prostředí aplikace Obchod Play.

Ještě lepší, než nepoužívaná zařízení jen skrýt, je jejich odpojení od vašeho účtu Google. Přejděte na webovou stránku myaccount.google.com/device-activity, kde najdete přehled všech androidových i jiných zařízení, ke kterým jste přihlášeni svým účtem Google, společně s informací, kdy jste jej použili naposledy. Nepoužívaná zařízení odstraníte tak, že kliknete na tlačítko se třemi tečkami vpravo nahoře a zvolíte možnost »Odhlásit se«. Po potvrzení toto zařízení z přehledu definitivně zmizí.

playdevices

Přehlednější nabídka: z přehledu vašich zařízení v obchodě Play můžete odstranit ta, která nepoužíváte.

mohlo by vás také zajímat: je to nejlepší alternativa office – dokumenty google se konečně dají spouštět z desktopu


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme