Přejít k hlavnímu obsahu

Tipy pro Windows: jak odesílat data na OneDrive prostřednictvím kontextové nabídky a chránit Edge před falšováním

redakce 06.08.2023
info ikonka
Zdroj:

OneDrive patří mezi nejoblíbenější doplňkové služby Microsoftu. Usnadněte si odesílání dat do cloudového úložiště. Defender je součástí Windows a chrání systém před malwarem. Jak zjistit, zda je také chráněn proti neoprávněné manipulaci? 

Kapitoly článku

Služba OneDrive je pevně integrována do systémů Windows 10 i 11, takže můžete ukládat soubory přímo do cloudu prostřednictvím Průzkumníku Windows. Ve výchozím nastavení je ale v kontextové nabídce pravého tlačítka myši k dispozici pouze příkaz „Přesunout na OneDrive“. Pokud ale chcete soubory spíše kopírovat než rovnou přesouvat, musíte si do kontextové nabídky pravého tlačítka myši v Průzkumníku vytvořit novou funkci.

onedrive

Přímo do cloudu: lehkou úpravou zástupců doplníte do Průzkumníku souborů možnost kopírovat soubory přímo do cloudového úložiště OneDrive. | Zdroj: Windows/Průzkumník souborů

Otevřete Průzkumník souborů, klikněte do adresního řádku a zadejte:

%AppData%/Microsoft/Windows/SendTo

Klikněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo a vyberte možnost „Nový | Odkaz“. V nově otevřeném okně vložte do řádku „Zadejte umístění položky“ řetězec:

%UserProfile%/OneDrive

a pokračujte tlačítkem „Další“.

Upravte název zástupce, například na „Zkopírovat do OneDrive“, a uložte změnu tlačítkem „Dokončit“. Změna se projeví ihned a bez restartu, takže když nyní v Průzkumníku kliknete na nějaký soubor či složku pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky zvolíte „Odeslat“, budete mít nově k dispozici také možnost „Zkopírovat do OneDrive“.

Aktivování ochrany před falšováním v Microsoft Defenderu

defender

Lepší zabezpečení: Microsoft Defender umožňuje posílení zabezpečení počítače ochranou před manipulací s důležitými bezpečnostními funkcemi. | Zdroj: Windows/Nastavení/Zabezpečení Windows

Microsoft Defender je vybaven funkcí na ochranu proti neoprávněné manipulaci, která zabraňuje malwaru nebo programům třetích stran měnit nastavení této klíčové bezpečnostní komponenty. Chcete-li zjistit, zda je tato funkce ve vašem počítači aktivována, postupujte podle následujících kroků.

Klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko „Start“ a z nabídky nástrojů zvolte „Nastavení“. V nově otevřeném okně pokračujte na „Soukromí a zabezpečení“ a pak klikněte na možnost „Spustit Zabezpečení Windows“.

Otevře se další okno, kde nejprve klikněte na položku „Ochrana před viry a hrozbami“, a poté na příkaz „Spravovat nastavení“, který se nachází v části „Nastavení ochrany před viry a hrozbami“. V následujícím okně zkontrolujte, zda je zapnutý přepínač u funkce „Ochrana před falšováním“. Pokud ne, zapněte jej sami.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme