Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tipy: zjednodušte si aktualizaci ovladačů nástrojem od Intelu a jak zabránit vysychání inkoustu u tiskáren

redakce 14.11.2022

Nebaví vás neustále sledovat, zda náhodou nejsou k dispozici aktualizace ovladačů pro váš hardware? Celou věc lze snadno automatizovat. Inkoustové tiskárny s tankovým systémem mají levné provozní náklady. Jejich nevýhodou ale je rychlé zasychání inkoustu.

Kapitoly článku

Pokud máte v počítači základní desku s čipovou sadou Intel, můžete si aktualizaci ovladačů zjednodušit instalací nástroje „Intel Driver & Support Assistant – Intel® DSA“. Jeho výhodou je, že místo toho, abyste museli sami vyhledávat aktualizace ovladačů jednotlivých komponent, jako jsou bezdrátové síťové adaptéry, grafické karty a síťové karty, program sám pravidelně prohledává databázi společnosti Intel a případně vás upozorní na nové ovladače.

inteldriver

Hlídač aktualizací: nástroj od Intelu ohlídá, abyste měli nainstalované aktuální ovladače. | Zdroj: Intel Driver & Support Assistant

Vyhledávání můžete zahájit také sami kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu na hlavním panelu a výběrem možnosti „Check for new drivers“. Chcete-li ovladače nainstalovat, klikněte nejprve na „Download all“ na stránce podpory, která se automaticky otevře v prohlížeči, a poté klikněte na „Install all“.

Jak zabráníme vysychání inkoustu zásobníků tiskáren

tansystem

Na léto do chladu: pokud nebudete v létě inkoustovou tiskárnu delší dobu používat, uskladněte ji v chladu. Nevyschnou vám náplně. | Zdroj: Canon

Inkoustové tiskárny s tankovým systémem mají výhodu v tom, že mají nízké provozní náklady. Nemusejí se do nich kupovat drahé kartridže, ale inkoust se u nich dolívá do zásobníků. Někdy u nich ale dochází k tomu, že inkoust zasychá, a to především pokud se delší dobu nepoužívají. Neměli byste je tedy úplně vypínat, ale pouze je nechat v režimu spánku.

I když zrovna nic nepotřebujete tisknout, je dobré čas od času na nich vytisknout zkušební stránku, aby došlo průtoku inkoustu tiskovou hlavou a inkoust neměl možnost zaschnout. Pokud se chystáte na delší dobu pryč, například na dovolenou v letních měsících, tiskárně pomůže, když ji přesunete na chladnější místo a zabalíte do igelitového obalu. Tím také podstatně snížíte možnosti vysychání inkoustu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme