Přejít k hlavnímu obsahu

Tiskárny - spolehlivé odstranění problematické tiskové úlohy

Pavel Trousil 23.10.2013

Například kvůli komunikačním problémům mezi počítačem a tiskárnou nebo kvůli chybě ovladače může dojít k tomu, že stará tisková úloha zablokuje tiskovou frontu a nemůžete se jí zbavit.

net-stop-nahled

Nepomůže ani příkaz „Dokument – Zrušit tisk“, a ani restart systému situaci nezmění. S tímto problémem se můžete setkat ve všech verzích Windows. Při jeho řešení můžete postupovat podle následujícího návodu. Jako administrátoři se dostaňte do příkazového řádku – v nabídce „Start – Prohledat programy a soubory“ napište „cmd“. V seznamu vyhledaných programů tento program najděte, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte „Spustit jako správce“.

Do příkazové řádky nově otevřeného okna zadejte příkaz „net-stop-spooler“. Nechte okno otevřené a v Průzkumníku Windows najděte složku „C:WindowsSystem32spoolPRINTERS“. Vymažte z ní všechny soubory typu *.shd a *.spl. Potom znovu přejděte do příkazového řádku a tiskové služby nastartujte příkazem „net-start-spooler“. Pak už by neměl být problém poslat do tiskárny další tiskovou úlohu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud