Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tohle nejsou Windows 12: Microsoft konečně oficiálně potvrdil příští verzi Windows

Josef Mika 11.02.2024
Zdroj: Midjoureny (vygenerováno pomocí AI)

Budou Windows 12 vydány letos, nebo ne? Tato otázka byla dlouho otevřená. Nyní na ni Microsoft odpověděl. Jasné vyjádření k budoucímu uvedení Windows 12 však stále chybí.

Microsoft pracuje na přeměně Windows na operační systém s umělou inteligencí. Tento vývoj je zatím relativně nový a byl vyvolán nástupem ChatGPT a dalších generativních nástrojů AI na konci roku 2022.

Pro Windows to znamenalo jednu z největších změn v historii. To se také stalo živnou půdou pro mnoho spekulací o nové verzi systému Windows. Kdy, když ne teď, by měl přijít čas na nová Windows 12?

Microsoft se však k systému Windows 12 nikdy oficiálně nevyjádřil a všechny zvěsti odmítal. Nyní je však alespoň jasné, co se letos (ne)stane. Windows 12 nebudou, ale další verze Windows ano.

Místo Windows 12 budou (jen) Windows 11 24H2 

Windows 11
Windows 11 zůstanou přinejmenším v roce 2024 nejnovějším OS Microsoftu, jejich verze 24H2 je plánována na podzim.
Zdroj: Windows/Unsplash

Ano, Microsoft mohl učinit velké oznámení nebo alespoň výrazný příspěvek na blogu, ale faktem je, že tuto informaci spíše skryl. Seznam změn (changelog) pro aktuální Insider verzi zní:

Počínaje dnešním Build 26-xx se uživatelům programu Windows Insider v kanálech Canary a Dev zobrazí v části Nastavení > Systém > O systému aktualizace na verzi 24H2. To znamená, že Windows 11, verze 24H2, bude v tomto roce výroční aktualizací funkcí. Jak již bylo zmíněno, Windows 11 budou mít roční frekvenci aktualizací funkcí vydávanou v druhé polovině kalendářního roku.

Především se tím potvrzuje, že Microsoft zůstane u toho, co tvrdí od začátku, a novou verzi Windows 11 bude vydávat jednou ročně na podzim. A za druhé to také nepřímo znamená, že Windows 12 letos nepřipadají v úvahu. Zda se to změní v roce 2025, kdy Windows 10 odejdou do důchodu, se teprve uvidí. Dohady se tedy budou šířit i nadále.

Zdroj: Microsoft blog

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme