Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Toshiba bude mít nový tablet s Androidem

redakce 18.02.2011

Toshiba v Evropě uvede tablet nové generace založený na systému Android. Na rozdíl od již představeného modelu Folio 100 nabídne nová verze vyspělejší možnostmi v oblasti zvuku a obrazu a spadá do high-end segmentu tabletů.

Toshiba Computer Systems oznámila, že má v plánu uvést na evropský trh nový model tabletu založeného na nejnovější verzi OS Android. Tablet o úhlopříčce 10,1" (25,7 cm) bude mít podle výrobce vynikající parametry v oblasti zvuku i videa, bude mít vestavěný GPS modul a dvě integrované webkamery. V nabídce by mel být během první poloviny roku 2011. Kryt zadní strany tabletu bude k dispozici v různých barvách a uživatelé si tak budou moci svůj tablet přizpůsobit svému osobnímu vkusu.
Společnost Toshiba se při vývoji svého nejnovějšího tabletu zaměřila na rozšíření možností pro zpracování obrazu a zvuku a při používání internetu. Pro nový tablet zvolila dvoujádrový procesor NVIDIA Tegra 2, a displej s úhlopříčkou 10,1 palce (25,7 cm) se širokým úhlem pohledu a poměrem stran 16 : 10, jenž má rozlišení 1280 × 800 bodů. Tablet je vybaven technologií nazvanou Adaptive Display, jež přizpůsobuje parametry (jas a kontrast) v závislosti na světelných podmínkách okolí.
Nový tablet bude podporovat mobilní širokopásmové připojení k internetu – Mobile Broadband (3G) . Do výbavy tabletu patří dále gyroskop, čidlo akcelerometru, integrovaný modul GPS a dvě webkamery – dvoumegapixelová kamera směřuje dopředu a kamera s rozlišením pět megapixelů je umístěna na zadní straně. Pro sdílení fotografií a sledování videí na televizoru je tablet vybaven HDMI portem plné velikosti, jakož i portem USB 2.0 (rovněž v plné velikosti), jenž slouží pro připojení externích pevných disků a fotoaparátů nebo videokamer, a navíc i portem mini USB, který umožní použít tablet v režimu „USB mass storage“ (velkokapacitní úložné zařízení).
Slot pro paměťové karty SD umožňuje rozšířit úložný prostor a přenášet soubory mezi jinými přístroji. Tablet bude rovněž vybaven modulem pro bezdrátové sítě WLAN standardu 802.11n.
Tablet také nabídne přístup na portál Google Android Market a přednastavený přístup na portál Toshiba Places, kde jsou k dispozici vlastní aplikace.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme