Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Toshiba Portégé Z20t – profesionální 12,5palcový notebook a tablet v jednom

redakce 11.11.2014

Notebook Portégé Z20t obsahuje zcela oddělitelný tablet s otočnou dokovací stanicí pro všestrannou a flexibilní profesionální práci.

Toshiba představuje nový notebook Toshiba Portégé Z20t. Jedná se o prémiový oddělitelný notebook a tablet v jednom s úhlopříčkou 31,75 cm (12,5”). Tento snadno přenosný přístroj je optimalizován pro profesionály a firemní uživatele. Obsahuje prvky pro zvýšení produktivity a bezpečnosti a nový výkonný procesor Intel Core M Series, který zvládne i nejnáročnější aplikace. S baterií, která vydrží až 16 hodin, lehkým šasi a elegantním, tenkým designem je Portégé Z20t přímo určený pro vaši práci.

portege-z20t-b-02-with-screen-nahled

Eric Cariou, viceprezident pro byznysové počítače a Lifestyle Products & Services Group, Toshiba Europe GmbH, dodává: „Portégé Z20t představuje významný technologický úspěch a poskytuje vše, co může moderní profesionál požadovat od přenosného počítače. Portégé Z20t byl vyvinut pro firemní uživatele a je tenkým a lehkým zařízením v režimu notebooku i tabletu. V každé situaci plní zároveň svou funkci bezpečnosti a správy IT, které jsou klíčové pro každou organizaci v dnešním složitém obchodním světě.” 

Dokonalý tvar pro ultra flexibilitu

Portégé Z20t je svým optimalizovaným tvarem a širokou škálou prvků pro flexibilní využití dokonalým společníkem pro profesionály. Doplňkový digitizer Wacom nabízí vynikající rozpoznatelnost ručního psaní. Uživatelé si tak mohou psát poznámky či kreslit diagramy rychle a přehledně již během schůzky.

Portégé Z20t byl navržen jako notebook, ale obdobně působivě pracuje i v režimu tabletu. Obsahuje otočnou dokovací stanici, která umožňuje použít tablet jako prezentační nástroj pro více lidí. V režimu notebooku využívá výhod delší životnosti baterie a možností plnohodnotné klávesnice. Pro větší pohodlí a snadné použití lze tablet díky jednoduchému mechanismu ukotvení oddělit pouze jednou rukou.

Notebook Portégé Z20t má dotykový IPS displej s rozlišením Full HD, který zobrazuje všechny detaily jasně a v živých barvách. Díky širokému pozorovacímu úhlu ho může sledovat více lidí najednou. Matný povrch displeje snižuje pravděpodobnost odlesků a je tedy ideální pro profesionální využití pod kancelářským světlem i venku. Funkčnost a produktivita je dále posílena podsvícenou klávesnicí odolnou proti polití. Portégé Z20t je tedy vhodný pro práci v horších světelných podmínkách a jeho design umožňuje snadné a pohodlné psaní. Integrovaný Accupoint navíc poskytuje alternativu velkých clickpadů a větší přesnost.

Snadno přenosný

V režimu notebooku se Portégé Z20t díky kombinaci baterie v tabletu a klávesnici pyšní výdrží baterie až úctyhodných 16 hodin. Je ideální na dlouhé cesty bez nutnosti každodenního nabíjení. V režimu tabletu je schopen vydržet celý pracovní den, tedy až 8 hodin. Portégé Z20t je na svůj výkon velmi snadno přenosný, s hmotností 799 g a tloušťkou 8,8 mm v režimu tabletu a hmotností od 1,59 kg v režimu notebooku.

Působivý výkon v každém režimu

Procesor Intel Core M Series dělá z Portégé Z20t výkonný nástroj s optimální kombinací životnosti baterie a „business class“ výkonu. Díky tomuto procesoru a technickému řešení Toshiba je Portégé Z20t zabudován v bezvětrákovém šasi v černém provedení, a pracuje tak velmi tiše.

Plynulost a rychlé reakce systému zajišťuje SSD disk s kapacitou až 256 GB a až 8 GB operační paměti LPDDR3. To vše spolu s grafikou Intel HD graphics tvoří přístroj, který pracuje rychleji a stává se zajímavým a praktickým modelem pro použití v kanceláři i na cestách.

Zapezpečení pro firmy

Portégé Z20t nabízí řadu pokročilých funkcí navržených pro zabezpečení důležitých obchodních dat, včetně služby Toshiba EasyGuard. Trusted Platform Module (TPM) chrání data na lokálním úložišti, zatímco Intel Active Management Technology (AMT) umožňuje IT oddělení monitorovat, udržovat, opravovat, aktualizovat a upgradovat zařízení na dálku. Tento model prošel několika přísnými testy, aby splnil standardy kvality společnosti Toshiba. A to včetně testu HALT (Highly Accelerated Lifestyle Test), prováděného nezávislým německým institutem TÜV Rheinland, jehož součástí je i pádová zkouška ze 76 centimetrů. K dispozici je i Kensington lock port, kterým lze připevnit klávesnici k podložce, přičemž není možné ani oddělit tablet.

Portégé Z20t je nenáročný na správu v jakkoli velké firmě, a to díky pokročilému administrátorskému nastavení, obsahujícímu System Center Configuration Manager (SCCM), Windows Management Instrumentation (WMI), Toshiba Cloud Client Manager (TCCM) a Toshiba Smart Client Manager (TSCM).

Konektivita pro všechny potřeby

Portégé Z20t nabízí rozsáhlé možnosti připojení k periferním zařízením, které může profesionál ke své práci potřebovat. V režimu tabletu lze pro připojení k dalšímu monitoru a pro rychlé přesuny dat využít porty micro HDMI či micro USB a microSD slot. Po připojení ke klávesnici se možnosti rozšiřují o porty v plné velikosti, včetně RGB, HDMI, GBit LAN a 2× USB 3.0. Portégé Z20t také umožňuje stabilní používání internetu na cestách s možností 3G/4G modulu a spolehlivé a rychlé Wi-Fi v celé řadě sítí s Wi-Fi ac/a/b/g/n.

Toshiba Portégé Z20t bude v Evropě k dostání během prvního čtvrtletí roku 2015.

Toshiba Portégé Z20t:

 • Displej: 31,75 cm (12,5”) Full HD (1920×1080), 350 NIT, IPS displej s podporou deseti prstů
 • Procesor: Intel Core M Series
 • Grafika: Intel HD Graphics 5300
 • Úložiště: až 256 GB SSD  
 • Paměť: až 8 GB LPDDR3 1600 MHz na základní desce
 • Konektivita:
  • Tablet – 1 x micro-HDMI, 1 x micro USB, 1 x microSD, kombinovaný audio jack
  • Notebook – porty v plné velikosti RGB, HDMI, 2× USB 3.0, Kensington lock port
 • Komunikace: Wi-Fi 2×2 ac + ac/a/b/g/n, Bluetooth 4.0, volitelný 3G/4G combo modul, GBit LAN (na klávesnici)
 • Full HD webkamera v přední části s 5MP fotoaparátem na zadní straně
 • Volitelný Wacom digitizér
 • Bezpečnost: Toshiba EasyGuard, Trusted Platform Module, Intel Active Management Technology
 • OS: Windows 8.1 Pro
 • Výdrž baterie:
  • Notebook – až 16 hodin
  • Tablet odděleně – až 8 hodin
 • Barva: prémiová matně černá povrchová úprava
 • Rozměry:
  • Notebook – 309×215×21 mm
  • Tablet odděleně – 309×199×8.8 mm
 • Hmotnost:
  • Notebook – od 1,59 kg
  • Tablet odděleně – od 799 g

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud