Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Toshiba rozšiřuje řadu ultrabooků

redakce 01.08.2012

Toshiba představila dva nové tenké a lehké ultrabooky – Satellite U840W s displejem o úhlopříčce 14,4“ a Satellite U840 s 14“ displejem. Satellite U840W je prvním notebookem s formátem displeje 21:9, který se hodí pro sledování filmů. Ultrabooky budou v Evropě k dostání ve třetím čtvrtletí roku 2012.

Kapitoly článku

Ultrabook Satellite U840W s displejem formátu 21:9 poskytuje kvalitní obraz doplněný zvukem, o který se starají stereofonní reproduktory  harman/kardon. Nástroj Split Screen připraví pro ultrabook prostředí pro správné zobrazení. Funkce podporuje i kombinaci formátu rozlišení obrazovky 16:9 pro provoz kancelářských aplikací a zároveň formátu 5:9 pro aplikace jako například Facebook nebo Skype.

Mobilní Satellite U840

Satellite U840 s 14“ displejem je dodáván v hliníkovém pouzdře stříbrné barvy s „vlasovou“ úpravou. Obsahuje nejnovější generaci procesorů Intel ULV a vybrané modely jsou pro osazeny grafickými procesory AMD Radeon HD 7550M GPU. Přesto, že je silný pouze 19,9 mm a váží jen 1,59 kg, zahrnuje výkonnou baterii, která udrží ultrabook v akci bez nutnosti nabíjení až 9 hodin.

Novinky jsou vybaveny diskem SSD nebo HDD, což zajišťuje rychlý start a plnou funkčnost již během 14 vteřin po zapnutí. Pro snadné použití jsou ultrabooky osazeny podsvícenou klávesnicí plné velikosti a velkým ClickPadem s podporou ovládání gesty.

Oba modely jsou vybaveny širokou nabídkou konektorů plné velikosti včetně USB 3.0 s podporou funkce Sleep and Charge pro nabíjení externích zařízení i při uspaném notebooku, HDMI, Fast Ethernet LAN a multiformátovou čtečkou karet. Samozřejmostí je i bezdrátový adaptér Wireless LAN, Bluetooth 4.0 a 1,3 Mpx webkamera, která zprostředkuje videohovory v plném rozlišení HD.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud