Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Transcend uvádí nový disk a řadič pro USB 3.0

redakce 26.05.2010

Dvě novinky podporující rychlé rozhraní USB 3.0 uvádí na trh společnost Transcend. Jde o mobilní pevný disk StoreJet 25M3 a interní řadič PDU USB 3.0 v podobě rozšiřující karty pro PCI Express x1 slot.

StoreJet 25M3 má konstrukci odolnou proti otřesům a systém One Touch pro automatické zálohování dat. Díky připojení přes USB 3.0 dosahuje disk podle údajů výrobce rychlosti až 90MB/s, ale kromě SSD disků nevíme o žádném 2,5“ pevném disku, který by opravdu této rychlosti dosahoval, takže na reálné výsledky si počkáme do doby, než nám tento disk Transcend pošle na redakční test. StoreJet 25M3 klade důraz na ochranu uložených dat a má odolnou konstrukci, která jej chrání proti otřesům a vibracím. Skládá se z třístupňového ochranného systému – protiskluzného silikonového povlaku, který absorbuje vibrace, vyztuženého těla, které rovnoměrně rozvádí sílu případných nárazů a vnitřních tlumičů. Mimořádnou odolnost disku potvrzují přísné zkoušky americké armády provedené pro odolnost proti následkům pádu (MIL-STD-810F 516.5- Transit Drop). StoreJet 25M3 je také vybaven tlačítkem One Touch, které umožňuje rychlý a pohodlný backup dat a jejích synchronizaci s daty na notebooku nebo PC. Navíc uživatele disku mohou používat přípojený bezplatný software StoreJet elite který nabízí internetové nástroje pro vytváření záložních kopií a šifrování AES 256-bit. Na StoreJet 25M3 se vztahuje tříletá záruka výrobce. Je k dostání v kapacitních provedeních 500 GB a 640 GB. Předpokládaná maloobchodní cena StoreJet 25M3 s kapacitou 500 GB činí 2 690 Kč vč. DPH a 640 GB se má prodávat za 2 990 Kč vč. DPH.

Nový řadič PDU USB 3.0 představuje řešení pro uživatele počítačů, kteří nechtějí vyměnit základní desku jen kvůli tomu, aby podporovala nové rozhraní. Díky použití rozhraní PCI Express 2.0 x1 je kontrolér kompatibilní se všemi dostupnými základními deskami a zaručuje neomezenou oboustrannou komunikaci mezi počítačem a libovolným USB zařízením přípojeným k počítači. PDU3 USB 3.0 je vybaven dvěma USB 3.0 porty s propustnosti do 5 Gb/s. Kontrolér je zpětně kompatibilní, proto zajistí komunikaci se staršími zařízeními, která používají USB 1.1 nebo USB 2.0. Výrobce bohužel nespecifikoval přesný název čipu, který řadič řídí, takže i zde si musíme počkat, až k nám řadič dorazí na redakční test. Řadič má být kompatibiliní s operačními systémy Windows7/ 2000 / XP / Vista, Mac OS 9.0+, Linux Kernel 2.4.2. Doporučená maloobchodní cena kontroléru pro porty USB 3.0 PDU3 činí 590 Kč vč. DPH.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme