Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Trend Micro Deep Security 7.5

redakce 20.10.2010

Trend Micro uvedla na trh Trend Micro Deep Security 7.5: Nový antimalwarový modul bez agenta pro prostředí VMware.

V rámci rozšiřování pozice do oblasti zabezpečení virtualizovaných prostředí a cloudů společnost Trend Micro uvedla na trh  nejnovější verzi pokročilého bezpečnostního softwaru, který chrání operační systémy, aplikace a data na fyzických a virtuálních serverech i na serverech v cloudu a na virtuálních počítačích. Produkt Trend Micro Deep Security 7.5, který využívá nejnovější rozhraní API VMware vShield Endpoint, je nyní dodáván s novým antimalwarovým modulem bez použití agenta, jenž dále vylepšuje stávající množinu poskytovaných ochranných nástrojů, kam patří: zjišťování a prevence narušení, ochrana webových aplikací, řízení aplikací, stavový firewall, monitorování integrity a kontrola protokolů.

„Ačkoli je ochrana proti malwaru v rámci virtuálních prostředí široce implementována v organizacích všech velikostí, tradiční implementace mají výkonnostní problémy, jež vedou k nižší úrovni konsolidace virtuálních počítačů a celkově brzdí virtualizační snahy,“ prohlašuje Steve Quane, vedoucí produktové sekce Trend Micro. „Trend Micro Deep Security 7.5 nabízí první antimalwarové řešení na světě, které je určeno specificky pro virtuální prostředí a lze jej plně nasadit, aniž by vyžadovalo jakýkoli prostor na virtuálním počítači. Důsledkem je maximální zabezpečení a efektivita pro naše zákazníky.“
„Společnost Trend Micro s námi nadále úzce spolupracuje, aby pomohla zajistit kompatibilitu produktu Deep Security v rámci prostředí VMware,“ vysvětluje Parag Patel, viceprezident společnosti VMware pro globální strategické aliance. „Deep Security efektivně využívá našeho nejnovějšího rozhraní API VMware vShield Endpoint a zajišťuje bezpečnější a výkonnější ochranu proti malwaru, klíčovou a významnou složku pro zákazníky, kteří pracují v dnešních virtualizovaných prostředích IT.“
 
„Trend Micro Deep Security je pokročilé bezpečnostní řešení, které chrání operační systémy, aplikace a data na fyzických a virtuálních serverech, na serverech v cloudu i v prostředí virtuálních desktopů,“ říká Richard Stiennon, hlavní výzkumný analytik společnosti IT-Harvest. „Tato pokročilá ochrana, která zahrnuje antimalware a řešení pro obranu serverů i aplikací, pomáhá zajistit dodržování předpisů a zároveň umožňuje zlepšit konsolidaci serverů a maximalizovat výkon a provozní flexibilitu.“

V kombinaci se svými ostatními moduly představuje Deep Security komplexní software pro ochranu serverů a aplikací, který umožňuje sebeobranu fyzických a virtuálních prostředí i cloudů. Ať už je toto řešení implementované jako software, jako virtuální zařízení, nebo s pomocí hybridního přístupu, vždy minimalizuje režijní náklady, zefektivňuje správu a nabízí silné a transparentní zabezpečení pro virtuální počítače. Navíc Deep Security pomáhá podnikům zajistit dodržování důležitých standardů a předpisů, jako jsou PCI, FISMA či HIPAA.
Produkt Trend Micro Deep Security 7.5 je navržen tak, aby nedocházelo k narušení bezpečnosti dat a provozu podniků při nouzové aplikaci záplat – zajišťuje totiž obrannou linii na úrovni samotného systému, ať už je fyzický, virtuální, nebo v cloudu.

NOVINKY v produktu Trend Micro Deep Security 7.5

Antimalwarový modul zohledňující virtualizaci pro prostředí VMware dělá z Trend Micro Deep Security jedno z nejkomplexnějších dostupných řešení pro zabezpečení serverů. Nový modul je integrován s novými rozhraními API VMware vShield Endpoint pro ochranu virtuálních počítačů VMware před malwarem a bez jakýchkoli nároků na místo v systému. Optimalizuje bezpečnostní operace, odstraňuje intervaly snížené účinnosti zabezpečení, které obvykle provází celoplošné kontroly systému a aktualizace vzorů, a chrání bezpečnostní řešení před sofistikovanými útoky, když izoluje malware od antimalwaru. V prostředí virtuálních serverů a virtuálních desktopů představuje Deep Security 7.5 obrovský skok v oblasti ovladatelnosti a výkonnostních standardů oproti ostatním antivirům.
Integrace s rozhraními API VMware vShield Endpoint a produktem VMware vShield Manager umožňuje rychlé nasazení na hostitelských počítačích VMware vSphere a dále umožňuje virtuálnímu zařízení Deep Security okamžitě a transparentně chránit virtuální počítače VMware vSphere. Společnost Trend Micro úspěšně implementovala toto nejnovější rozhraní API v rámci produktu Deep Security a bude spolupracovat s firmou VMware na budoucích řešeních.
Založeno na infrastruktuře Trend Micro Smart Protection Network
Antimalwarový modul Deep Security umožňuje také integraci s Trend Micro Smart Protection Network, základní technologickou infrastrukturou, na níž stojí řešení Trend Micro. Využívá celou řadu technologií čekajících na patent a kombinuje internetové (“in-the-cloud”) technologie s okamžitou korelací a analýzou pro zajištění bezprostřední ochrany v reálném čase. Díky této integraci dokáže Deep Security nejen zcela odstranit antimalwarové soubory se vzory z virtuálních počítačů, ale tyto vzory, které se nyní nacházejí ve virtuálním zařízení, mají teď mnohem menší nároky na prostor než klasická řešení.

Spolupráce s bezpečnostní platformou Trend Micro SecureCloud, která umožňuje podnikům operovat v cloudu, ať už veřejném či soukromém. Deep Security nabízí zabezpečený kontejner, kam mohou zákazníci vložit své aplikace a data, a SecureCloud pomáhá firmám chránit a kontrolovat jejich data v soukromém i veřejném cloudu pomocí šifrování a patentované správy klíčů. Platforma Trend Micro SecureCloud byla představena v těchto dnech.

Trend Micro Deep Security je součástí Trend Micro Enterprise Security – úzce integrované nabídky produktů, služeb a řešení pro zabezpečení obsahu, která zajišťuje maximální ochranu před novými hrozbami a zároveň minimalizuje náklady a komplikace spojené se správou zabezpečení.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme