Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Třikrát a dost! YouTube tvrdě zakročí proti uživatelům s AdBlockem

Jakub Fišer 29.06.2023

Platforma YouTube již zavedla speciální vyskakovací okno, které upozorní uživatele blokátoru reklam, aby si doplněk do prohlížeče deaktivoval. Google, vlastník YouTube, chce tímto bojovat proti neplatícím uživatelům, kteří chtějí sledovat obsah bez reklam. Nyní ale YouTube objevil novou možnost, jak tímto způsobem „vydírat“ uživatele.

Kapitoly článku

Tři videa bez reklam a konec

Podobně jako kdysi proti svým tvořícím autorům, nyní proti uživatelům vytáhne oblíbený princip „tři a dost“. Uživatelům s aktivním AdBlockem (nebo jiným blokátorem reklamy třetích stran) ukáže nové vyskakovací okno, na kterém upozorňuje, že „přehrávač bude zablokován po třech videích“.

Tím se myslí, že uživatel nebude moci používat YouTube s aktivním blokátorem reklam. Ve vyskakovacím okně ještě stojí: „Vypadá to, že možná používáte blokátor reklam. Přehrávání videa bude blokováno, dokud neudělíte YouTube výjimku, nebo blokátor reklam rovnou zakážete. Reklamy umožňují, aby služba You Tube zůstala zdarma pro miliardy uživatelů po celém světě.“

Nové vyskakovací okno YouTube s největší pravděpodobností teprve testuje, zatím se může objevit u náhodně vybraných uživatelů, nejde o plošnou záležitost. Na fóru Reddit se však již rozjela živá diskuze. Lidé si zdaleka nejvíce stěžují na to, že nyní nemohou sledovat obsah bez reklam.

Jeden diskutující uvádí, že aplikace třetí strany jménem Ublock Origin, která slouží k blokování reklamy, je na YouTube povolena, respektive ji YouTube neumí rozeznat jako blokátor a povoluje ji. Pravdou je, že platforma se postupně vylepšuje a brzy možná zahrne i tento blokátor. Anebo se zákaz uživatelům neukazuje jednoduše kvůli tomu, že jejich účet nebyl zahrnut do testování této funkce.

Řešení? Pouze YouTube Premium

Tak či tak, YouTube se rozhodl, že nekompromisně zatočí s neplatícími uživateli, kteří si pomáhají blokátory reklam. A nutno uznat, že reklamy na YouTube jsou čím dál agresivnější – pokud sledujete YouTube na televizi, dokonce se prý objevují i 30sekundové sekvence, které nelze přeskočit.

Nejjednodušším řešením je předplatné YouTube Premium. V rámci toho získáte za 179 Kč měsíčně veškerý obsah na YouTube bez reklam, exkluzivní funkce a také přístup do hudební streamovací služby YouTube Music.

Zdroj: Reddit, Android Police


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme