Přejít k hlavnímu obsahu

Trusteer Rapport

Martin Kučera 13.02.2019

Trusteer Rapport od společnosti IBM je specializovaný nástroj na ochranu proti hrozbám typu podvržených webových stránek a pokusů o zjištění hesel. ("Plná verze") ("- Chip 03/2019.")

Webový prohlížeč je třeba zabezpečit zejména při používání internetového bankovnictví i kdykoli jindy, když zadáváte na web citlivé údaje.

Doplněk pro internetové prohlížeče Trusteer Rapport vyvíjí IBM a (nejen) svým klientům jej zdarma poskytuje Komerční banka. Trusteer Rapport pracuje na pozadí prohlížeče a kontroluje zabezpečení webových stránek proti phishingu (podvrženým webům, snažícím se získat přihlašovací jména a hesla) keyloggerům (škodlivým aplikacím zaznamenávajícím stisky kláves) a dalším typům internetových kybernetických útoků. K připravené databázi více než čtyř stovek chráněných webových stránek si můžete sami přidávat další weby, u kterých Trusteer Rapport ohlídá jejich bezpečnost. Doporučujeme vám přidat si pod ochranu nástroje Trusteer Rapport například často využívané internetové obchody nebo další webové služby, ke kterým se přihlašujete uživatelským jménem a heslem. Trusteer Rapport spolupracuje s prohlížeči Chrome, Firefox, Internet Explorer a Microsoft Edge.

  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

lnou verzi programu Trusteer Rapport můžete po instalaci používat bez funkčních nebo časových omezení zcela zdarma. Vývoj a provoz hradí bankovní domy. K dispozici je i český manuál v PDF.

Po instalaci je třeba doplněk Trusteer Rapport v prohlížeči ještě povolit. Najdete jej mezi ostatními instalovanými doplňky a rozšířeními. Po aktivování zobrazí ikonu v pravé horní části okna prohlížeče. V případě chráněných webů je ikona zelená, u všech ostatních internetových stránek šedá. Chcete-li přidat mezi chráněné weby novou adresu, klikněte na ikonu doplňku Trusteer Rapport a použijte tlačítko »Chránit web«. Tímto způsobem vám doporučujeme ochránit například stránky internetových obchodů nebo jiné weby, kde zadáváte osobní informace nebo údaje z platební karty. V nastavení aplikace Trusteer Rapport můžete bezpečnostní doplněk zastavit, ovládat automatické aktualizace, ale především také spravovat seznamy důvěryhodných webových stránek – přednastavených i vámi postupně přidávaných.

Trusteer Rapport nenahrazuje antivirový program nebo funkce bezpečnostního řešení Windows Defender ve Windows 10, naopak je doplňuje. Tento doplněk se zaměřuje výhradně na důvěryhodnost webových stránek a ochranu před pokusy o jejich podvržení nebo získání přihlašovacích údajů a dalších citlivých informací uživatele. Úkolem tohoto nástroje není chránit počítač před škodlivým softwarem nebo například útoky ransomwaru.

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2019

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme