Přejít k hlavnímu obsahu

Turbo pro vaši Wi-Fi

redakce 18.08.2023

Ukážeme vám další chytré triky a inteligentní nástroje, které pomohou zlepšit dosah a rychlost vaší domácí bezdrátové sítě. 

Chip 09/2023:  Pokud se vám videokonference nepříjemně zadrhávají nebo jakékoli stahování z internetu probíhá nepříjemně pomalu, možná byste se měli podívat na svou Wi-Fi síť a použít několik profesionálních triků na optimalizaci výkonu a dosahu Wi-Fi sítě. Ukážeme vám, jak nejprve zjistit aktuální stav vaší bezdrátové sítě a následně úspěšnost měření vyhodnotit a přijmout účinná opatření.

Nadčasová rada pro jakýkoli problém s IT „Když to nefunguje, nejdříve restartuj“ jednoznačně platí i pro Wi-Fi routery. Takže pokud se vaše připojení k internetu neustále přerušuje nebo je velmi pomalé, často pomůže prostý restart Wi-Fi routeru. Snadno jej provedete tak, že vytáhnete jeho elektrickou zástrčku, počkáte několik sekund a znovu ji zapojíte.

Než začnete ladit výkon Wi-Fi sítě, měli byste nejprve zkontrolovat vaši skutečnou rychlost připojení k internetu. Za tímto účelem použijte počítač, který bude k Wi-Fi routeru připojený prostřednictvím ethernetového kabelu. Pak přejděte například na webovou stránku nettest.cz a zde spusťte test rychlosti připojení k internetu. Porovnejte naměřené výsledky s rychlostmi, které slibuje váš poskytovatel internetu, a pokud zaznamenáte výrazné odchylky, pak je to právě poskytovatel, kde byste měli s řešením rychlosti připojení začít.

Více se dočtete v zářijovém Chipu, který je v prodeji od 23. srpna.

Obsah: Všechna témata Chipu 09/2023


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud