Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Udělejte si z počítače RasPi retro herní konzoli Recalbox

Pavel Trousil 11.09.2016

Z šikovného mikropočítače Raspberry Pi si velmi jednoduše můžete udělat v několika krocích i retro herní konzoli a předělat ho na „Recalbox“. 

Budete k tomu potřebovat následující hardwarové vybavení: Raspberry Pi 3, kryt pro RasPi, microSD kartu s kapacitou alespoň 16 GB, HDMI kabel pro připojení RasPi k televizoru, USB nebo Bluetooth herní ovladač – gamepad, Bluetooth dongle pro ovládání, microUSB adaptér (s alespoň1,5 A) a síťový kabel pro připojení na internet.

Následně „herní konzoli“ Recalbox sestavte. Otevřete kryt a umístěte do něj počítač Raspberry Pi ve správné poloze. Poté zajistěte i horní kryt počítače. Následně připojte Bluetooth dongle k jednomu z USB portů Raspberry Pi. MicroSD kartu vložte do čtečky vašeho osobního počítače – pokud je to potřeba, použijte redukci na SD kartu. Kartu je potřeba naformátovat pomocí programu SD Formatter, který najdete na stránkách sdcard.org. Následně je potřeba si stáhnout operační systém Recalbox, který najdete na stránce http://jdem.cz/ccsqa9. Stažený soubor je potřeba rozbalit a zkopírovat obsah na zformátovanou microSD kartu. Poté microSD kartu zasuňte do slotu počítače Raspberry Pi, připojte Recalbox přes HDMI kabel k televizoru, připojte napájení z microUSB adaptéru – a herní konzole je v podstatě hotova. Po spuštění počítače se totiž operační systém sám rozbalí a automaticky nainstaluje a je připraven k použití.

Jediné, co vám bude po instalaci chybět, jsou hry. Ty do konzole musíte zkopírovat přes síť ze svého osobního počítače. Zadejte síťové jméno »\Recalbox« do adresního řádku Průzkumníka Windows, abyste navázali spojení s Recalboxem, a otevřete první složku nazvanou »Share«. Následně se dostaňte do podsložky »Roms«, do které zkopírujte ROM soubory s hrami. Složky jsou zde řazeny podle typu konzolí, ze kterých hry pocházejí. Například »psx« je zkratka pro PlayStation One. Podporovány jsou i hry například pro Super Nintendo, NES, Master System nebo Nintendo 64. Zkopírujte tedy hry stažené z webu do odpovídajících složek. V každé složce je k dispozici textový soubor s informacemi o tom, v jakém formátu musí být ROM uložena. Až budete mít hry zkopírované do Recalboxu, aktualizujte seznam her pomocí volby »Update system« v hlavní nabídce.  


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme