Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ultratenká dotyková myš pro ultrabooky

redakce 29.08.2013

Pro majitele ultrabooků a MacBooků Air připravil Logitech novinku v podobě ultratenké dotykové myši Ultrathin Touch Mouse. Pro majitele notebooků s Windows je určen černý model T630, pro majitele přenosných počítačů od Applu pak bílý model T631 for Mac. Tenká myš bez kolečka a tlačítek má být k dostání za nemalou cenu 1819 Kč.

 

 

 

Dotykové myši jsou dnes v módě, i když jejich ovládání se nám nezdá zdaleka tak praktické jako u klasických myší s kolečkem a tlačítky. Z vlastních zkušeností víme, jak problematické je pomocí dotykové myši například označit do bloku kus textu a přesunout jej na jinou stránku otevřeného dokumentu. Každopádně nová myš od Logitechu je určena pro majitele, kteří dávají přednost stylu před komfortem, a takovým možná nebude vadit ani cenová visačka s nezvykle vysokou částkou.

Myš se k počítači připojuje přes Bluetooth, který dnes najdeme u naprosté většiny ultrabooků a tabletů, takže pro zapojení nevyžaduje instalaci přijímacího donglu do USB portu. To je praktické řešení, protože ultrabooků mají USB portů málo a řada tabletů je nemá vůbec. Na druhou stranu je odezva a přesnost takové myši poněkud nižší než u hlodavců bezdrátově připojených na frekvenci 2,4 GHz. Výhodou je ale možnost mít myšku připojenou zároveň až ke třem zařízením, jejichž přepínání je realizováno pomocí samostatného tlačítka. Myš se dobíjí prostřednictvím USB portu a podle výrobce se za jednu minutu nabije dostatečně na to, aby fungovala celou hodinu. Podle výrobce má myš rozměry 85 mm x 59 mm x 18 mm a hmotnost 70 gramů.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud