Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Umělá inteligence brzy oživí i Mapy Google: čeká nás nová éra objevování?

Jiří Palyza 29.04.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Mapy Google chtějí s novou aktualizací zjednodušit plánování cest pomocí umělé inteligence. Funkce by nyní mohla být dostupná všem uživatelům dříve, než vývojáři původně plánovali.

Vyhledávání a zkoumání neznámých míst prostřednictvím mapové služby Google by mohlo být zajímavější díky nasazení prvků umělé inteligence. Tato funkce byla doposud k dispozici pouze v omezené míře pro některé popisy a průvodce neznámými místy. Nicméně díky analýze "APK Teardown", tedy prozkoumání nejnovější verze aplikace k odhalení nových funkcí nebo změn, které ještě nebyly oficiálně oznámeny či aktivovány, by ji vývojáři mohli brzy zpřístupnit všem uživatelům.

Zkoumání nejnovějšího beta kódu Map Google přináší důkazy o experimentu s generativní umělou inteligencí, který by měl být brzy k dispozici v Google Labs. Labs slouží jako platforma, kde si zájemci mohou vyzkoušet nejnovější nástroje a experimenty umělé inteligence společnosti Google.
 

Mohlo by vás zajímat

Analytici ze serveru Android Authority objevili stopy, naznačující experimentování s generativní umělou inteligencí, které odkazuje právě na budoucí zveřejnění v Google Labs. To je testovací platforma Googlu, kam se může přihlásit každý, kdo má zájem si vyzkoušet a otestovat nejnovější nástroje umělé inteligence a související připravované funkce. Veškeré aktivity, které se analytikům podařilo odhalit, vedou k závěru, že internetový koncern novou funkci s podporou AI uvede k širšímu užívání.

S podporou umělé inteligence se u vybraných lokalit brzy dostaneme k zasvěceným tipům od uživatelů
 

Lokalita NewYork v mapové službě na mobilu
Připravovaná aktualizace mapové služby Google by uživatelům měla ještě více usnadnit objevování nových neznámých míst pomocí umělé inteligence.
Zdroj: Google

Ve svém únorovém oznámení připravované funkce Google vysvětlil, že nová funkce s podporou umělé inteligence dokáže lépe objevovat nová místa. Uživatelé si například budou moci vyhledat obchody se stylovým či typickým zbožím v konkrétním městě a mapová služba poskytne vhodné návrhy na základě údajů o okolních obchodech, fotek, hodnocení a recenzí uživatelské komunity Map Google.

Mohlo by vás zajímat

Výsledky vyhledávání budou rozděleny do kategorií, jako například obchody s oblečením, obchody s hudebními nosiči a bleší trhy, a nabídnou galerie obrázků a recenze. Uživatelé budou také moci klást doplňující otázky, například na doporučení restaurací s oblíbenou obědovou nabídkou, a získat tak tematicky relevantní výsledky.

Prozatím ale není jasné, kdy přesně Google novou fukci v platformě Labs uvolní. Budeme si muset počkat a sledovat oznámení.

Zdroj: Android Authority
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud