Přejít k hlavnímu obsahu

Umělá inteligence poradí s rozmístěním produktů v regálech

redakce 27.09.2023
AD
info ikonka
Zdroj: Jonathan Kemper/Unsplash

Řešení Goods Checker od IBA Group slouží k rozpoznávání zboží v regálech obchodů a jeho optimálnímu rozmístění.

Správné rozmístění zboží v regálech je významnou součástí marketingových strategií výrobců. Proto se v každém moderním obchodě den co den dlouho před otevřením pracuje na plné obrátky.

Rozmístěním zboží se zabývá mnoho lidí, kteří používají speciální schémata a na závěr naplněný regál vždy vyfotí. Proces kontroly rozložení zboží tedy představuje mnoho ruční práce, kterou je ale možné automatizovat.

Foto zboží
info ikonka
Zdroj: IBA CZ

V IT společnosti IBA Group, sídlící v Praze, s vývojovými centry v deseti zemích včetně ČR, proto vymysleli, jak přenést rutinní práci na stroje a přitom ponechat rozhodování na lidech. Vznikl Goods Checker, cloudová služba založená na umělé inteligenci, která analyzuje umístění zboží v regálech obchodu.

Řešení využívá modely strojového učení, včetně neuronových sítí a analýzy velkých dat, což přináší skvělé výsledky z hlediska rychlosti a přesnosti rozpoznávání.

Robot
info ikonka
Zdroj: IBA CZ

Cloudová technologie se používá k vyhodnocování fotografií regálů se zbožím pomocí algoritmu, s až 98% přesností detekce a rychlostí rozpoznávání všech produktů na snímku od 5 do 15 sekund. Analýza si poradí i s velmi nekvalitními snímky a dokáže také složit celkový obraz regálu z několika fotografií. Ve výsledku aplikace ukáže, které výrobky jsou na správném místě a které je třeba přeskládat.

Goods Checker minimalizuje vliv lidských chyb, zkracuje dobu zpracování fotografií a zvyšuje přesnost informací poskytovaných pracovníky v prodejnách. Výsledkem je jistota obchodníků o přesném rozmístění zboží a ve výsledku i větší obrat a zisk.

Goods Checker přitom dokáže rozpoznat zboží v celé zemi, v každém městě a prodejně, kde se prodávají příbuzné výrobky. Neuronová síť je také natrénována na rozpoznávání nových výrobků, aby se celé řešení přizpůsobovalo neustálým změnám sortimentu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme