Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Útok na uživatele všech verzí Microsoft Windows

redakce 22.07.2010

Společnost Trend Micro TrendLabs varuje před aktivním útokem, který ohrožuje uživatele všech aktuálních verzí Microsoft Windows. Ti jsou vystaveni riziku útoku a infekce. Microsoft dopusud nevydal záplatu.

Malware využívá chybu v zabezpečení a zdá se být vysoce cílený na systémy SCADA. Tyto systémy jsou běžně používané v oblasti kontroly veřejných služeb, jako jsou energie a voda, a také ve velkém měřítku obecně v průmyslové výrobě.
Zranitelnosti znamená, že uživatel, který otevře složku, která obsahuje klávesové zkratky, podstupuje riziko možných infekcí - aniž by double-kliknul nebo prohlížel dokument. Samospouštěcí  schopnost jednotek USB je to, co skutečně dělá tuto hrozbu nebezpečnou – pouhé zapojení USB zařízení, které automaticky zobrazuje složky může nakazit uživatele.
Informace, jak zabránit zobrazení ikon pro klávesové zkratky a zablokovat službu WebClient do té doby než bude vydána patřičná záplata, je možné najít na Microsoft Security Advisory 2286198. Uživatelé Trend Micro Smart Protection Network jsou chráněni před škodlivým kódem v této formě útoku již od minulého čtvrtka 15. července. Ostatní uživatelé mohou použít HouseCall pro ověření a vyčištění napadeného počítače.
Podrobnější  informace najdete na:
http://countermeasures.trendmicro.eu/shortcut-to-infection/Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme