Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Už máte nakoupené vánoční dárky?

redakce 05.12.2014

Cyber Monday po česku: nejsilnější nákupní den bude na internetu v pondělí 8. prosince. Kdy budete muset objednat dárky, aby dorazily do Štědrého dne?  

I když v USA je tradičně nejsilnější nákupní den na internetu v pondělí po svátku Díkůvzdání, tedy koncem listopadu, v ČR je realita jiná. Cyber Monday se obvykle uskuteční až kolem půlky prosince. V letošním roce tento den vychází na 8. prosince. Vyplývá to z předpokladů a zkušeností českého internetového prodejce Kasa.cz. Pondělí obecně je den, kdy k předvánočním online nákupům přistupuje nejvíce zákazníků. Nejvíce objednávek je pak realizováno vždy kolem 20. hodiny večer. Z nedávno realizovaného průzkumu Kasa.cz sice vyplynulo, že 60 % zákazníků chce vánoční dárky nakupovat již v listopadu, nejsilnější prodejní den roku však Kasa.cz očekává v pondělí 8. prosince. V loňském roce zaznamenala Kasa.cz špičky dvě – v pondělí 9. a 16. prosince, rok předtím vrchol proběhl v pondělí 10.12. Podobnou zkušenost mají i ostatní internetové obchody – nápor zákazníků vždy probíhá ve dvou vlnách.

2015-01-accomware-graf-nahled

Podle společnost ACCOMWARE zažívají e-shopy největší nápor zákazníků před Vánoci ve dvou vlnách.

Stejně jako v loňském roce, i letos s sebou vánoční nákupy nesou jeden fenomén – lidé si vybírají zboží na internetu a následně si je vyzvedávají osobně v kamenných prodejnách nebo ve výdejnách. Dokumentuje to i skutečnost, že podíl osobních odběrů při nákupech na Kasa.cz se aktuálně pohybuje na 63 %.

Aby měli zákazníci jistotu, že své zboží dostanou včas, měli by si ověřit termíny, do kdy jsou jednotliví dopravci schopní dopravovat na internetu zakoupené zboží. V případě, že zákazník zvolí dopravu přes kurýrní službu HDS nebo DPD, měl by zboží objednat nejpozději 18.12., pokud zvolí Českou poštu, lze objednávat zboží skladem ještě i 22.12. dopoledne. Podle zkuešností redaktorů Chipu ale jiný než osobní odběr v posledním týdnu nelze doporučit – jak Česká pošta, tak i kurýrní společnosti budou zavaleni zásilkami a stačí menší nepřízeň počasí a na dárky si počkáte… 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud