Přejít k hlavnímu obsahu

Užiteční pomocníci pro inteligentní zahradu

Michal Bareš 21.05.2021

Chytrá zahrada je hitem sezóny. Poradíme vám s výběrem robosekačky a dalších inteligentních pomocníků

Chip 06/2021: Každý, kdo poznal a ocenil pohodlí inteligentního domu, už nikdy nebude chtít změnu. Proto je hezké, že se inteligentní pomocníci pro náš každodenní život nezastaví u dveří na terasu. I chytrá zahrada má totiž co nabídnout. Nejen že vytváří příjemnou atmosféru, ale také nám ušetří spoustu práce.

Nejste-li zrovna nadšenými fanoušky pravidelného tlačení sekačky po zahradě, můžete práci jednoduše přenést na robotickou sekačku. Veškerou práci zastane prakticky samostatně a obvykle je možné ji pohodlně ovládat pomocí chytrého telefonu a její činnost automatizovat pomocí individuálních plánů sekání. Vyzkoušeli jsme pět zařízení pro různé velikosti a typy zahrad.

Celý systém chytré zahrady může doplnit inteligentní senzor, který měří vlhkost půdy a v případě, že je půda vlhčí, než kolik udává předdefinovaná hodnota, zastaví zavlažování. Praktický je rovněž dešťový senzor, který lze do systému inteligentní zahrady integrovat pomocí systému IFTTT. Do inteligentního zahradního systému pak můžete zaklomponovat i dálkově nebo časově řízenou elektrickou zásuvku nebo systém zahradních světel. Pro majitele bazénů máme pár návrhů na robotické čištění domácího koupaliště.

Obsah: Všechna témata Chipu 06/2021


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud