Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Uživatelé Androidu, aktualizujte: Google varuje před kritickými bezpečnostními zranitelnostmi

Jiří Palyza 14.03.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Internetová společnost uvolnila novou bezpečnostní aktualizaci. Pokud patříte do skupiny uživatelů Androidu, doporučujeme vám její instalaci. Řeší zranitelnosti, kvůli kterým můžete být vystaveni riziku.

Ve svém nejnovějším bezpečnostním bulletinu Google informuje o kritických zranitelnostech, které opravují bezpečnostní záplaty, uvolněné 5. března. Instalace těchto aktualizací je nezbytná k ochraně mobilního zařízení před potenciálními hrozbami.

Obzvlášť nebezpečná je zranitelnost v systémové komponentě, která útočníkům dovoluje vzdálené spuštění kódu na napadeném zařízení bez nutnosti disponovat dalšími oprávněními.

Dotčená zařízení by si uživatelé měli co nejdříve aktualizovat na nejnovější verzi. Google také doporučuje všem uživatelům, aby aktualizovali na nejnovější verzi systému Android, která je ještě pro jejich zařízení poskytována, a využili tak uvolněná bezpečnostní vylepšení.

Ochrana v Androidu a prostřednictvím Google Play Protect: co byste měli vědět
 

Instalace bezpečnostních aktualizací na mobil
Internetový koncern varuje před kritickou zranitelností Androidu, která na postižených zařízeních umožňuje vzdálené spuštění kódu. Doporučuje instalaci bezpečnostních záplat, které uvolnil před několika dny.
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Systém Android a služba Google Play Protect nabízejí řadu ochranných mechanismů, které zvyšují bezpečnost mobilní platformy. Systém je neustále aktualizován a nabízí technologie, které ztěžují zneužití bezpečnostních zranitelností.

Google Play Protect, který je ve výchozím nastavení aktivován v zařízeních s mobilními službami Google, je obzvlášť důležitý pro uživatele, kteří stahují aplikace z jiných zdrojů než je oficiální platforma Obchod Play.

Mohlo by vás zajímat

Poznámky k provedeným opravám a odkazy na změny kódu jsou zveřejněny na úložišti Android Open Source Project (AOSP) a nejnovější bulletin na ně odkazuje.

Informační zdroje mají svůj význam i pro partnery a vývojáře, kteří programují aplikace pro Android, a mohou tak na bezpečnostní hrozby včas reagovat. Úroveň záplaty z 5. března 2024 je důležitým prvkem ochrany pro zajištění bezpečnosti uživatelů.

Zdroj: Android Security Bulettin, Security Week

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud