Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Uživatelé Chromu, restartujte prohlížeč každý týden: je to kvůli ochraně bezpečnosti

Jiří Palyza 17.08.2023

Google přijímá důraznější opatření proti bezpečnostním mezerám a aktualizace pro Chrome bude uvolňovat každý týden. Pokud chcete mít svůj prohlížeč vybavený nejnovějšími bezpečnostními záplatami, bude potřeba jej restartovat mnohem častěji.

Kapitoly článku

Google Chrome si stále drží svou pozici celosvětově nejpoužívanějšího prohlížeče a i z toho důvodu je jedním z nejoblíbenějších cílů útočníků. Poskytovatel ale chce proti tomu podniknout ještě důraznější kroky, a tak se rozhodl pro častější uvolňování aktualizací.

Pro uživatele to znamená jediné: pokud budou chtít mít svůj prohlížeč vybavený nejnovějšími aktualizacemi, restart prohlížeče, při kterém se provede jejich instalace, bude potřeba dělat jednou týdně.

Google Chrome: verze 116 přináší týdenní aktualizace

O zkrácení cyklu aktualizací Google píše ve svém blogovém příspěvku. Doposud to bylo tak, že kromě měsíčních aktualizací verzí se zhruba jednou za dva týdny objevovaly záplaty, opravující chyby a bezpečnostní problémy.

Od verze 116 budou bezpečnostní aktualizace uvolňovány každý týden. Google také testuje u vybraných uživatelů nový systém oznámení. Jeho prostřednictvím by do budoucna chtěl efektivněji informovat o nadcházejících aktualizacích.

Méně neplánovaných aktualizací prohlížeče Chrome

notification

Prostřednictvím nového formátu upozornění chce Google uživatele Chromu na aktualizace do budoucna lépe připravit. | Zdroj: Google

Novým cyklem aktualizací Google chce výrazně zkrátit intervaly mezi jednotlivými záplatami, a tím potenciálním útočníkům ještě více ztížit zneužití zranitelností v prohlížeči. Rychlejší cyklus by měl do budoucna také vést k menšímu počtu neplánovaných bezpečnostních oprav.

Pro uživatele to znamená myslet na restart prohlížeč alespoň jednou týdně, aby se instalovaly nejnovější bezpečnostní záplaty. Pokud nepracujete v režimu inkognito, nemusíte se obávat ztráty dat. Před instalací bezpečnostních záplat Google uloží všechny otevřené karty a po restartu je opět obnoví.

Zdroj: Google Security Blog


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme