Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Uživatelé prohlížeče Chrome, zpozorněte: nová aktualizace uzavírá desítky bezpečnostních problémů

Jiří Palyza 15.04.2022

Google vydal důležitou bezpečnostní aktualizaci pro svůj prohlížeč Chrome. Celkem v ní uzavírá jedenáct mezer. Na co by si v té souvislosti uživatelé měli dát pozor.

Vývojáři Googlu nadále pracují na zabezpečení svého prohlížeče. Internetový koncern na svých webových stránkách oznámil, že v nové aktualizaci s označením 100.0.4896.88 vývojáři opravili celkem jedenáct problémů. Riziko osmi z nich je klasifikováno jako vysoké.

Aktualizace je v současné době k dispozici pro systémy Windows, Mac a Linux. Nová verze pro Android by v nejbližších dnech měla být k dispozici ke stažení v Obchodu Play. Update přichází přibližně dva týdny po vydání Chrome 100.

Update pro Google Chrome: na co by si uživatelé měli dát pozor

chromeupdated

V čerstvě uvolněné aktualizaci prohlížeče Chrome vývojáři uzavírají četné bezpečnostní problémy. | Zdroj: Chrome

Uzavřené bezpečnostní díry jsou často charakteru use-after-free (UAF), například ve vyrovnávací paměti prohlížeče. V této souvislosti Google doposud vyplatil uživatelům, kteří se podílí na vyhledávání bezpečnostních rizik, odměny v celkové výši 13.000 USD. V některých případech ale částka hodnocení ještě nebyla stanovena.

Uživatelé Chromu zpravidla nemusí aktualizaci instalovat ručně. Prohlížeč by to měl udělat automaticky. V případě pochybností stačí otevřít nastavení prohlížeče a zvolit položku »Nápověda > O aplikaci Google Chrome«. Zobrazí se číslo instalované verze a v případě dostupnosti se spustí připravená aktualizace.

Zdroj: Chromereleases.googleblog.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud