Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

V centru Prahy otevřen první Boutique Leica

redakce 19.11.2012

V centru Prahy, ve Vodičkově ulici, byl slavnostně otevřen prvního Leica Boutique v České republice. Zájemci o tuto slavnou fotografickou značku si mohou nové i starší modely Leica vyzkoušet v Centru FotoŠkoda.

V České republice byl otevřen první Leica Boutique, a to v Centru FotoŠkoda v Praze v Paláci Langhans, Vodičkova 37. Palác fotografie v srdci Prahy se tak zařadil mezi nemnoho míst, kde si nadšení fotografové můžou pořídit jedinečný, ručně vyrobený fotoaparát Leica. Leica Boutique, specializovaný obchod s těmito fotoaparáty, byl již otevřen ve Francii, Velké Británii, Rusku, Japonsku, USA a Polsku. A nyní je dostupný i českým fotografům, kteří si rádi fotoaparát skutečně „osahají“, než se rozhodnou pro jeho zakoupení.

Německá společnost Leica Camera navrhuje a vyvíjí fotoaparáty od roku 1913. Model Leica I z roku 1925 byl prvním kinofilmovým fotoaparátem s rozsáhlým komerčním úspěchem a rozšířením po celém světě. Poslední model je pak z léta letošního roku a jde o první digitální full-frame fotoaparát pro černobílou fotografii, Leica M Monochrom.

V loňském roce Centrum FotoŠkoda oslavilo 20 let výročí vzniku a letos následoval další významný milník. Již 10 let centrum fotografie a fototechniky sídlí v Paláci Langhans ve Vodičkově ulici v Praze. Tyto prostory vlastní paní Zuzana Meisnerová–Wismer, pravnučka Jana Langhanse, který zde v letech 1880 - 1948, provozoval legendární Ateliér J. F. Langhans.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme