Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

V červenci je konec: na těchto televizorech již brzy nebudete moci používat Netflix

Josef Mika 07.06.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Uživatelé již brzy nebudou moci sledovat Netflix na některých televizorech. Streamovací služba přestává podporovat několik poměrně rozšířených modelů.

Netflix s předstihem oznámil, že ukončí poskytování své streamovací služby na některých starších zařízeních. Nyní se to týká LCD televizorů Sony BRAVIA vyrobených v roce 2014: podpora Netflixu pro tyto modely skončí 24. července 2024, poté bude aplikace z dotčených zařízení odstraněna. Společnost jako důvod uvádí technická omezení, která již neumožňují službu dále nabízet.

Seznam dotčených televizorů zahrnuje něklolik modelových řad, včetně řad S9, W5 až W95 a X85 až X95.

Konec podpory Netflixu se blíží: jak rozpoznat modelovou řadu svého televizoru Sony

Netflix streaming
Zrušení služby Netflix se týká stále ještě poměrně populárních řad televizí Sony.
Zdroj: cottonbro studio/Pexels

Není to poprvé, co Netflix oznámil konec podpory na starších zařízeních. Už koncem února 2024 přestal fungovat na TV a přehrávačích Blu-ray značky Sony u modelů z let 2011 až 2013.

Chcete-li zjistit, zda se zrušení podpory služby Netflix týká i vašeho televizoru Sony, zkontrolujte model svého zařízení. Číslo modelu vám napoví, do které řady televizor patří. Například: označení "KDL-48W585B" poskytuje informace o typu, velikosti obrazovky, řadě a modelu. "KDL" znamená LCD televizor s LED osvětlením, "48" uhlopříčka obrazovky v palcích, "W5" řadu, "85" model a "B" černou barvu.

Mohlo by vás zajímat

Nicméně, pro ty, kterých se zrušení podpory Netflixu na starších televizorech Sony dotklo, existují praktické alternativy. Aniž byste museli investovat do nového televizoru, můžete Netflix a další streamovací služby nadále využívat na stávajícím televizoru pomocí zařízení jako Chromecast od Googlu nebo Apple TV. Tato zařízení se jednoduše připojí k portu HDMI televizoru a umožní vám přístup ke streamovanému obsahu. Jsou cenově výhodným řešením, jak starší televizory přizpůsobit nejnovějším technologiím.

Zdroj: Sony


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud