Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

V rámci nejnovější vlny propouštění Microsoft zruší tisíce pracovních míst

Jiří Palyza 19.01.2023

Poté, co Microsoft už loni na podzim propustil stovky zaměstnanců, se nyní připravuje další velká vlna vyhazovů. Podle nejnovějších informací přijde o místo až 11 000 zaměstnanců.

Kapitoly článku

Globální ekonomika zpomaluje a to se citelně dotýká i technologických firem. Podle nejnovějších informací se k radikálnímu zeštíhlení připravuje i Microsoft, který vše oficiálně ohlásí pravděpodobně v nejbližších několika dnech. Plánovaná vlna propouštění by se měla týkat přibližně pěti procent zaměstnanců, tedy 11 000. V současnosti Microsoft zaměstnává více než 220 000 lidí po celém světě a jeho tržní hodnota je přibližně 1,64 bilionů eur.

V příštím týdnů se také očekává zveřejnění hospodářských výsledků za poslední kvartál. Pozorovatelé z oboru předpokládají, že oznámení o propouštění přijde později, a to až poté, kdy Satya Nadella informuje investory o finančních výsledcích. To je plánováno na 24. ledna.

Plánované propouštění v Microsoftu: pracovní místa ruší i další technologické společnosti

V posledních týdnech docházelo k propouštění v řadě dalších velkých technologických společnostech. Amazon tento měsíc oznámil, že plánuje zrušit 18 000 pracovních míst. To představuje přibližně 6 % z celkového počtu zaměstnanců.

Firma Salesforce, poskytovatel cloudového softwaru, rovněž oznámila, že zruší 8000 pracovních míst, zatímco Meta snižuje počet svých zaměstnanců o 11 000.

Po převzetí Twitteru Elonem Muskem došlo i zde ke zrušení tisíců pozic. Výrobce počítačů HP propustil 6000 svých zaměstnanců.

Mnoho velkých technologických firem reaguje na známky globálního ekonomického zpomalení. Mnohé z nich přijaly velké množství zaměstnanců v průběhu covidové pandemie.

Zdroj: Sky News


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud