Telegram v těchto dnech uvolňuje velkou aktualizaci, která si klade za cíl povýšit zabezpečení komunikátoru na novou úroveň. Dlouhá léta byli lidé zvyklí Telegram používat pouze se SIM kartou a ve spojení s telefonním číslem. To je nyní u konce. Telegram nově umožňuje přihlášení i bez telefonního čísla. Zároveň existují i některé další možnosti ochrany dat.
Zástupci komunikátoru oznámili, že omezení na nutnost provázání se SIM kartou bude zrušeno a přihlášení bude možné pro všechny uživatele. Tedy i ty, kdo nemají telefonní číslo.
Velká aktualizace Telegramu: uživatelé se mohou těšit na následující funkce
Ověření prostřednictvím telefonního čísla a provázání s ním je z hlediska bezpečnosti často vytýkáno WhatsAppu. Telegram je v tomto ohledu pokrokovější. | Zdroj: freestocks/Unsplash
Protože je ale stále potřebný ověřovací proces, Telegram se spojil s platformou Fragment. Ta uživatelům umožňuje vytvořit anonymní číslo, pomocí kterého se mohou do služby Telegram přihlásit. Toto číslo je pro uživatele soukromé a exkluzivní, podobně jako tomu je v případě SIM karty.
S tím jdou ruku v ruce také některé vylepšené bezpečnostní funkce. Jednou z nich je časovač pro automatické mazání určitých chatů, který už uživatelé znají. Aplikace pro zasílání zpráv nyní přidává možnost nastavit globální časovač pro automatické mazání, který po určité době odstraní všechny chaty. Po nastavení časovače bude u všech nových chatů odpočítávání intervalu jejich zobrazení určeno vámi. Uživatelé také budou mít možnost do časovače automatického mazání zahrnout starší chaty.
Rozsáhlá chatovací vlákna budou přehlednější
Pro uživatele, kteří se často zapojují do velkých skupinových chatů, Telegram aktualizuje řadu funkcí pro rozsáhlá chatovací vlákna. První z nich je nový upgrade "Topics 2.0", který třídí skupinová témata do více vláken. Rozsáhlý chat tak bude působit spíš jako fórum než jako neuspořádaný proud zpráv.
Druhou funkcí pro nastavení skupin je nový filtr "Agresivní antispam". Nový algoritmus Telegramu se namísto spoléhání na možnosti třetích stran v procesu blokování a hlášení spamu snaží sám přiložit ruku k dílu a postarat se o větší množství nevyžádaných zpráv. Chce tak chránit uživatele ve skupinových chatech s více než dvěma sty členy. Správci budou mít možnost hlásit falešně pozitivní zprávy.
Zdroj: Telegram