Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Velká smartphonová loupež? Realme čelí kritice za kuriózní výmluvu

Jakub Fišer 18.06.2024
Zdroj: Realme / GT 6 press kit

Čínský výrobce Realme se pomalu ale jistě připravuje na evropskou premiéru vlajkového modelu GT 6. Lokální představení na španělském trhu však zbrzdila kuriózní událost, a sice krádež telefonů při cestě do Španělska. To znamená, že představení musí být přesunuto.

Kapitoly článku

Realme GT 6 odcizeno

Realme GT 6 má být co nevidět představen v Evropě. Hlavní premiéra pro většinu trhů se odehraje ve čtvrtek 20. června v Miláně, některé větší trhy ale budou mít i vlastní lokální premiéru, jako třeba Španělsko.

Mohlo by vás zajímat

Jenomže v tento den nebude možné premiéru uspořádat, neboť došlo ke kuriózní situaci a palety s telefony se ztratily. Lépe řečeno, byly odcizeny. Realme neuvádí žádné důkazy o tom, jak se mohlo stát, že jejich zboží bylo ukradeno, v oficiálním příspěvku na síti X pouze tvrdí:

„Vážená rodino Realme, musíme se vám omluvit. Z důvodů, které jsme nemohli ovlivnit, byly naše telefony Realme GT 6 na cestě do Španělska odcizeny. Nepodařilo se nám je získat zpět, přestože jsme udělali vše, co bylo možné, takže nebudeme schopni zaručit dostupnost na prodejnách, kterou jsme očekávali během týdne uvedení na trh. Upřímně se omlouváme za způsobené nepříjemnosti.“

Zdroj: @realmeespana / X

Výmluva, skutečnost, nebo marketingový tah?

Podobná situace je vždy nepříjemná. Španělský server Zonamovilidad.es informuje o tom, že k loupeži došlo v noci 29. května, kdy byl přívěs se zbožím přepaden ozbrojenými útočníky, když řidič zastavil na odpočívadle. V tu chvíli pachatelé vytáhli pilu, aby kamion otevřeli a vysypali z něj celý náklad.

Mezi fanoušky na sociálních sítích však vysvětlení nenašlo zrovna velká slova podpory. „Není mi jasné, jestli je to sarkasmus nebo ne?“ zmiňuje jeden z diskutujících na síti X. Jiní se domnívají, že jde o marketingový tah, a to už jen proto, že k odcizení palet s telefony opravdu často nedochází. Co se týká globálního uvedení v Miláně, to nejspíš nijak ohroženo není.

Zdroj: Realme / X, Zonamovilidad.es


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme