Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Více soukromí na dovolené: AirBnB vydává celosvětový zákaz kamer

Pavel Trousil 13.03.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Více soukromí na dovolené: AirBnB vydává celosvětový zákaz kamer

Ne každý rád tráví dovolenou v hotelu a dává raději přednost tomu, využívat celý byt, nebo jeho část. Je to často domáčtější a autentičtější prostředí. Přesně to nabízí platforma AirBnB, která zprostředkovává cestovatelům prázdninové byty po celém světě.

Kamery
AirBnB: Tyto změny zavádíme po pečlivém posouzení, jak nejlépe vyvážit obavy o soukromí a bezpečnost naší komunity.
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Ačkoli to má mnoho výhod, má to i několik nevýhod. Například existuje určité riziko, že v prázdninových bytech jsou ukryty sledovací kamery nebo dokonce neviditelné špionážní kamery - ne vždy je snadné je rozpoznat. AirBnB proto změnila své podmínky a vydala celosvětový zákaz bezpečnostních kamer.
 

AirBnB
Nová pravidla zakazují kamery monitorující vnitřní prostory.
Zdroj: Screenshot e-mailu AirBnB.

AirBnB zakazuje vnitřní bezpečnostní kamery

V řadě zemí je nemyslitelné, aby byly v hotelových pokojích instalovány kamery - ať už viditelné, nebo neviditelné. V jiných zemích ale takové předpisy nemusí existovat. Z tohoto důvodu AirBnB od 30. dubna 2024 zakazuje používání bezpečnostních kamer uvnitř prázdninových bytů. 

Dříve byly kamery povoleny ve společných prostorách, jako jsou chodby a obývací pokoje, pokud to bylo v inzerátu jasně uvedeno. Podle AirBnB se to však týká pouze malé části nabídek. Teď je stanoveno pravidlo: Kamery monitorující vnitřní prostory jsou zakázány.
 

Mohlo by vás zajímat

Umístění venkovních kamer musí ubytovatelé oznámit. Například: „Mám kamery monitorující vstupní dveře a bazén.“ Venkovní kamery jsou zakázány v prostorách, kde hosté očekávají větší soukromí, jako jsou uzavřené sprchy a sauny. Musí také hostům oznámit přítomnost monitorů hluku, které můžou být nainstalovány pouze ve společných prostorách. Chytrá domácí zařízení, jako jsou televize a hlasoví asistenti, jsou povolena.

Hostitelům, jejichž nabídky nebudou splňovat nová pravidla k 30. dubnu 2024, může Airbnb v souladu s těmito podmínkami zablokovat kalendáře nebo jejich nabídky z Airbnb odstranit.

Zdroj: AirBnB
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud