Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vícerežimový Yoga Tablet

Pavel Trousil 31.10.2013

Firma Lenovo uvedla svůj první vícerežimový tablet – Yoga Tablet. Nabízí tři režimy práce a až 18hodinovou výdrž na baterii. Dostupný je v 8“ a 10“ provedení a to za ceny od 6000 Kč.

lenovo-yoga-tablet-nahled

Designéři a konstruktéři ze společnosti Lenovo identifikovali tři problémy, se kterými se lidé potýkají při používání tabletu: únava rukou při držení tabletu, absence samonosného mechanismu pro položení na rovnou plochu, a nedostatečný pozorovací úhel při postavení tabletu na stole. Tyto podněty je proto inspirovaly k vytvoření Yoga Tabletu. Yoga Tablet je vybaven rukojetí ve tvaru válce a podle výrobce se tedy lépe drží v jedné ruce.

lenovo-yoga-tablet-v-jedne-ruce-nahled

Během chvilky pak lze převést Yoga Tablet do režimu stojánku. Stačí otočit boční válec o 90° tak, že dojde k vysunutí kovové opěrky, která umožňuje, aby tablet stál samostatně na desce stolu. Uživatelé mohou měnit pozorovací úhel od 110° do 135° a zvolit si takový, který pro ně bude nejpohodlnější. Režim stojánku je vhodný například pro sledování filmů. Uživatelé mohou Yoga Tablet postavit na stůl tak, že je tablet mírně přizvednutý a poskytuje lepší pozorovací úhly, a využít ho pro psaní, hraní her nebo surfování na internetu.

Yoga tablet nabízí dlouhou výdrž na baterii – až 18 hodin. Ve válcové rukojeti tabletu je ukrytá duální baterie, která se běžně používá spíše u notebooků. Pomocí Yoga Tabletu lze navíc přes USB on-the-go nabíjet další zařízení jako například chytré telefony. 10 a 8palcové modely tabletu jsou poháněné čtyřjádrovými procesory MT8125 (modely s Wi-Fi) nebo čtyřjádrovými  MT8389 (3G modely), nabízí kapacitu paměti 16 GB a postavené jsou na operačním systému Android 4.2. Yoga Tablet je vybaven Dolby audio systémem a čelními reproduktory pro silný zážitek z prostorového zvuku.

lenovo-yoga-tablet-na-stole-nahled

Oba modely jsou lehké – váží 605 gramů (10palcový), resp. 400 gramů (8palcový). Uživatelům nabízí IPS displej, 5MP fotoaparát s automatickým zaostřením a dodatečný přední fotoaparát. Slot na micro SD kartu pak umožňuje rozšíření paměti až na 64 GB. Tablet je volitelně k dispozici s Wi-Fi nebo 3G, nabízí také možnost připojení přes microUSB. K 10palcovému modelu nabízí Lenovo volitelně Bluetooth klávesnici, která zároveň slouží i jako kryt tabletu a dokáže přepínat tablet mezi pohotovostním režimem a režimem spánku. Uživatelé také mohou zvolit bezdrátový videoadaptér WD100, umožňující streamovat video z tabletu bezdrátově do televizoru.

Lenovo Yoga Tablet bude dostupný od začátku listopadu ve Wi-Fi provedení a v druhé polovině listopadu i v provedení s 3G za cenu od 5 999 Kč (8palcový model), resp. od 6 999 Kč (10palcový model).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud