Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Viděli jste něco takového? Firma Unihertz vyrábí opravdu zvláštní telefony

Jakub Fišer 02.03.2023

Každoroční veletrh Mobile World Congress přináší pohled na technologické novinky z celého světa. Vystavují zde velcí výrobci, jako Samsung, Honor, Huawei a další, ale i menší, které evropští zákazníci prakticky nemají šanci znát. Jedním takovým je i čínský Unihertz.

Kapitoly článku

Novinka – kopie Nothing Phonu

Unihertz patří k malým čínským výrobcům, kteří nikterak neskrývají svou inspiraci u velkých značek, ale přináší designově velmi podobné kousky s nižší cenou, čímž mohou být pro mnohé zákazníky zajímavější.

Je to i případ modelu Unihertz Luna, který jako by z oka vypadl britskému Nothing Phonu. Tento smartphone disponuje Androidem 12, čipsetem MediaTek MT6789, 5000mAh baterií, 108Mpx hlavním fotoaparátem a 32Mpx přední kamerkou. Na trh dorazí až v březnu s cenou kolem 300 dolarů, tedy asi 8000 Kč včetně DPH.

To nejzajímavější má však na zádech. Ve stylu právě Nothing Phonu (1) disponuje LED pásky, které svítí v několika barvách a odstínech. Ideální pro případ, kdy si chcete doma udělat diskotéku, nebo se pochlubit kolegům v práci.

Bizarní telefony

Že je na vás Luna málo podivná? Unihertz toho má v nabídce mnohem víc. Bizarní je určitě také jeho série TickTack, která sice sestává pouze z dvou telefonů, nicméně stojí za zmínku. Jde o odolné smartphony, které mají na zádech sekundární displej, na kterém se ukazuje ciferník hodin.

Unihertz Jelly Pro | Zdroj: oficiální press kit

Unihertz Jelly Pro | Zdroj: oficiální press kit

Dozajista další stylovkou bude model Titan. Tato kopie BlackBerry disponuje hardwarovou QWERTY klávesnicí, nicméně i tak si udržuje svou odolnost.

Do extrému zabíhá také řada Jelly, která skýtá ty nejmenší smartphony na trhu. Třeba takový Jelly Pro, který byl vidět na stánku výrobce v rámci MWC 2023, nabízí jen 2,45″ obrazovku a hmotnost necelých 61 gramů. Líbí se nám též vyjímatelná baterie.

Z trochu opačného spektra je pak model Tank, jeden z nejnovějších přírůstků do rodiny Unihertz. Pracovně jsem si jej přejmenoval na „powerbanku s Androidem“. Design je totiž maximálně podřízen velkému akumulátoru s kapacitou 22 000 mAh. Nabíjení probíhá vysokým výkonem 67 W.

Unihertz Tank | Zdroj: oficiální press kit

Unihertz Tank | Zdroj: oficiální press kit

Ani jeden z těchto exotů se u nás oficiálně neprodává, Unihertz částečně vystupuje na větších evropských trzích. Jeho telefony však lze pohodlně objednat z oficiálních stránek, popřípadě z obchodu jako je Amazon a podobně.

Zdroj: Autorský obsah, Unihertz


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud