Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vlajková loď Olympusu standardu Micro 4/3

redakce 14.09.2013

Olympus OM-D E-M1 se stává novou vlajkovou lodí celého portfolia fotoaparátů Olympus. Na rozdíl od svých zrcadlových konkurentů je menší a lehčí. Podle výrobce v sobě snoubí kompaktní rozměry s obrazovou kvalitou digitálních zrcadlovek. Rychle zaostřuje, je odolný a vodotěsný, má elektronický hledáček s vysokým rozlišením, pětiosý stabilizátor a můžete ho ovládat přes WiFi.

Díky novému obrazovému senzoru a novému procesoru TruePic VII produkuje nejlepší výsledky za celou historii fotoaparátů Olympus. E-M1 povyšuje výkon automatického zaostřování svého OM-D předchůdce použitím nového duálního systému – tzv. DUAL FAST AF. Fotoaparát je vybaven elektronickým hledáčkem, jehož zorné pole překonává mnohé full-framové digitální zrcadlovky. Tělo je osazeno pětiosým stabilizátorem, který si odehrál svoji premiéru v modelu OM-D E-M5. Vlajková loď E-M1 je voděodolný, prachotěsný a mrazuvzdorný fotoaparát.

Majitelé digitálních zrcadlovek Olympus mohou své DSLR objektivy využít na novém těle bez omezení. E-M1 dokáže se zrcadlovkovými objektivy zaostřovat stejně rychle, jako tomu bylo u profi zrcadlovek E-5 nebo E-3.

Nový procesor TruePic VII používá novou technologii zpracování dat New Fine Detail Technology II pro získání těch nejlepších výsledků z každého jednotlivého typu objektivu. Veškeré potenciální vady objektivu, jako je například chromatická aberace, jsou tak automaticky korigovány přímo ve fotoaparátu.

Elektronický hledáček má vysoké rozlišení 2360000 bodů. Navíc s funkcí HDR Preview lze přímo v hledáčku vidět výsledek HDR korekcí ještě před samotným pořízením série snímků a jejich složením.  Stejně tak lze v hledáčku sledovat změny čtyř dalších klíčových nastavení, jako je poměr stran, zvětšení, barevné podání či korekci světel a stínů. OM-D E-M1 také přichází s novým způsobem úpravy a nastavení barev. Namísto grafu a čísel nabízí nově vyvinutý Color Creator - kruhový volič barev a jejich sytosti. V hledáčku i na displeji pak můžete v reálném čase sledovat barevné změny, které s kruhovým voličem provádíte.

Pětiosý stabilizátor obrazu dokáže stabilizovat nejen fotografie, ale i nahrávané video sekvence. Díky elektromagnetickému stabilizátoru je schopen korigovat pohyby v osách X a Y, rotaci přístroje v ose Z a také naklápění fotoaparátu v obou osách.

Propracované WiFi ovládání

Mezi další silné stránky E-M1 patří také vestavěné WiFi a schopnost dálkového ovládání pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Vybrané snímky můžete odeslat přímo z místa dění na sociální sítě nebo webové stránky. Aniž byste se dotkli fotoaparátu, jej dokážete na dálku nastavit a zachytit ten správný okamžik pouhým poklepem displeje chytrého telefonu. V režimu dálkového ovládání je možné fotit ve všech hlavních expozičních režimech (P, A, S, M). Dálkově tak lze nastavit např. clonu nebo čas. Živý náhled, který se přenáší dálkově přímo na obrazovku telefonu nebo tabletu je možno využít také ke sledování postupné expozice v režimu Live Bulb. Během něj dochází k postupnému zobrazování aktuálního stavu expozice v předem daných časových intervalech při dlouhých expozicích.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud