Přejít k hlavnímu obsahu
Elektromobilita

Vlna propouštění v automobilovém průmyslu: nyní zasáhla i lídra v oblasti elektromobility

Josef Mika 19.04.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Přišlo to i na zázračné dítě autoprůmyslu: zaměstnance automobilky Tesla čeká velká vlna propouštění. Týkat se to bude více než deseti procent její celosvětové pracovní síly.

Kapitoly článku

Zaměstnanci Tesly se musí připravit na nejisté časy. Šéf automobilky Elon Musk zřejmě plánuje rozsáhlé propouštění. Odejít bude muset údajně více než desetina zaměstnanců po celém světě.  Vyplývá to z Muskova interního dopisu. Šéf Tesly chce zřejmě tímto opatřením firmu optimalizovat a připravit ji na (nejistou) budoucnost.

Musk chce firmu zeštíhlit

Musk ve svém e-mailu zaměstnancům, který má server elektrek.co k dispozici, uvádí, že společnost v minulosti rostla extrémně rychle. Po celém světě byly otevřeny nové továrny. To nevyhnutelně vedlo k "duplikaci rolí a úkolů" v různých oblastech. Nyní nastal čas na to reagovat. "V rámci tohoto úsilí jsme provedli důkladnou revizi organizace a učinili jsme obtížné rozhodnutí snížit počet našich globálních zaměstnanců o více než deset procent," píše Musk a dodává: "Není nic, co bych nenáviděl víc, ale je třeba to udělat. Umožní nám to být flexibilní, inovativní a hladoví po další fázi růstu."

Mohlo by vás zajímat

Celkový počet zaměstnanců Tesly se aktuálně pohybuje někde kolem 140 000. 10 % znamená, že bude propuštěno nejméně 14 000 zaměstnanců. Přitom počet zaměstnanců Tesly v posledních letech nezaznamenal tak "rychlý růst" jako v minulosti, takže toto tvrzení Elona Muska ve zdůvodnění vyznívá poněkud nejasně.

Ani obrat Tesly už neroste tak silně, jak bylo doposud zvykem

Tesla
Firmě Tesla je už 20 let. Ze start-upu se za relativně krátkou dobu stala obrovská zavedená společnost a lídr v oblasti elektromobility. Konkurence ale nespí.
Zdroj: Vladimir Srajber/Pexels

To, že Tesla už není věčným zázračným dítětem, se ukázalo nejpozději ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023. Čínská automobilka BYD poprvé prodala více elektrických vozů než dosavadní lídr odvětví. Tesla se sice v prvním čtvrtletí roku 2024 dokázala vrátit na první místo. Čerstvá prodejní čísla však jasně ukazují, že společnost již neroste tak silně jako v minulosti.

Zdroj: Electrek


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud