Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vodafone se zabezpečuje pomocí technologie DNSSEC

redakce 24.11.2011

Česká republika má pvního mobilního operátora se zabezpečenými stránkami technologií DNSSEC.

Kapitoly článku

Vodafone jako první z mobilních operátoru posílil bezpečnost své domény www.vodafone.cz a svých internetových služeb technologií DNSSEC, která je v České republice dostupná od října 2008.

Jak ověřit zabezoečení stránek pomocí DNSSEC

Uživatelé Vodafone online služeb se o zabezpečení DNSSEC mohou přesvědčit dvěma způsoby. Na stránkách www.dnssec.cz je k dispozici automatický test, který zobrazením zelené nebo červené ikony klíče uživatelům ukáže, zda jejich připojení je, resp. není bezpečné. Druhou možnost nabízí doplněk pro prohlížeč Firefox, který lze stáhnout zdarma ze stránek www.dnssec-validator.cz. Tento program umožňuje kontrolovat, zda je či není aktuálně navštívená doména chráněná, a to opět zobrazením ikony klíče, tentokrát přímo v adresním řádku okna prohlížeče.

Co přináší ochrana DNSSEC?

Ta přináší ochranu před falšováním internetových stránek pomocí zneužití údajů v systému doménových jmen (DNS) a zabraňuje například možnosti nepozorovaně manipulovat obsah na stránkách či získávat citlivé informace uživatelů přes  přihlašovací údaje k online službám.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme