Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Voyo je jako český Netflix: jaké nejlepší filmy a pořady tam můžete sledovat?

Jakub Fišer 27.10.2022

HBO Max, Netflix, Amazon Prime, Disney+, Apple TV+ a další. Toto je pouze část streamovacích služeb dostupných na českém trhu. Do toho pak přichází i ty vyloženě tuzemské, jako třeba novácké Voyo, které extrémně posiluje. Jaký obsah tam můžete sledovat?

Kapitoly článku

 Voyo je streamovací platforma televize Nova, která zároveň funguje i jako archiv pro novácké pořady a licencované filmy a seriály. Voyo stojí měsíčně 159 Kč včetně DPH, pro dříve neregistrované účty však nabízí 7 dní zadarmo na vyzkoušení.

Voyo seriály

Tím hlavním, co se Voyo snaží prodat, jsou seriály vlastní produkce. Tady lze určitě zmínit biografické minisérie Případ Roubal a Iveta (o Ivetě Bartošové). Tyto pořady jsou ke zhlédnutí jen a pouze na platformě Voyo, neuvidíte je ani v televizním vysílání.

Zbytek seriálové produkce tvoří seriály z TV Nova, případně zahraniční seriály, na které má Nova licenci. Pár příkladů: nekonečná Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Policie Modrava, Gympl, Doktoři z Počátků a tak podobně.

| Zdroj: VOYO / YouTube

Za zmínku určitě stojí i kvalitnější tvorba od renomovaných tvůrců, jako je Okresní přebor nebo Comeback. Zahraniční seriálová tvorba je pak notně rozkročena (kvalitativně): za zmínku stojí Mladý papež, Den, který změnil Norsko, To je vražda, napsala, popřípadě turecko-arabské telenovely Krásná Fatmagul či Zasněná láska.

Voyo televizní pořady

Protože Voyo je streamovací služba TV Nova, zaujmou především pořady z produkce samotné televize. I tady je výběr veliký, z lokální i zahraniční produkce. Kupříkladu MasterChef Česko, Na lovu, Tvoje tvář má známý hlas nebo Love Island si zde dokonce můžete přehrát dříve než v televizi. Výbornou sondou do českých rodin je pak letitá reality show Výměna manželek.

K dispozici je ale i zahraniční Válka skladů, americká Výměna manželek, australský Survivor nebo slovenská Farma: Město vs. dědina. Osobně bych ale nejvíc doporučil archiv starých televizních pořadů, kde najdete Tele Tele, Mr. GS, Čundrcountryshow nebo legendární Stahovák.

| Zdroj: VOYO / YouTube

Aby to ale nebylo jen o zábavných pořadech. Nova – a tedy i Voyo – se pyšní licencemi na přenosy hokejové NHL, MotoGP, americké NBA, francouzské fotbalové Ligue 1, americké fotbalové MLS a samozřejmě i české Fortuna Ligy. Zároveň nechybí živé vysílání všech kanálů TV Nova.

Voyo filmy

Filmotéka Voyo kupodivu nenabízí jen české klasiky. Ano, najdete tu skoro vše od Hřebejka (U mě dobrý, Horem pádem), Svěráka (Po strništi bos, Vratné lahve) i dalších. Nutno skutečně konstatovat, že na české filmy (hlavně ty předrevoluční) je Voyo přímo ideální platformou.

Osobně jsem ale překvapen i z přítomnosti velkých zahraničních filmů, jako třeba 1917 (Mendes), John Wick (Stahelski), Zmizení (Villeneuve), Rivalové (Howard) nebo životopisný Jobs (Stern). Nabídka je opět přefouknutá a vybere si opravdu každý – milovník thrillerů, hororů, dramat i romantických či animovaných příběhů.

Zdroj: Autorský text, Voyo


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme