Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vydělávejte při hledání. S Microsoftem

Josef Mika 13.02.2023

Díky integrované umělé inteligenci ChatGPT nabízí Bing mezi vyhledávači skutečně jedinečnou výhodu. Zajímavý je však i jiný přístup: uživatelé Microsoftu jsou za používání vyhledávače Bing odměňováni - za každý vyhledávací dotaz je jim přidělen kredit.

Krátce a stručně:

  • Po letech se konkurent opět vážně pokouší zaútočit na vyhledávač Google.
  • Microsoft Bing nabízí zajímavou integraci služby ChatGPT.
  • V rámci služby Bing Rewards „platí“ Microsoft uživatelům svého vyhledávače za každý vyhledávací dotaz.
  • Uživatelé služby Bing pak mohou nasbíraný kredit vyměnit za odměny.
  • Aby však uživatelé nasbírali dostatek bodů, musí vyhledávač Bing používat velmi intenzivně.

Bing chce konkurovat Googlu

Google je nespornou jedničkou mezi vyhledávači - a to již mnoho let. V celosvětovém měřítku má Google přibližně 85procentní podíl na trhu s vyhledáváním na stolních počítačích. Pro srovnání: konkurenční služba Bing Microsoftu, která je na druhém místě, má méně než 9 %.

Microsoft si to však nechce nechat líbit a různými opatřeními útočí přímo na Google. Aktuálně vyvolala značný rozruch integrace umělé inteligence ChatGPT do služby Bing.

Před časem byl zaveden jakýsi bodový systém, který odměňuje uživatele mimo jiné za vyhledávací dotazy prostřednictvím služby Bing. Ti, kteří vyhledávač Microsoftu hojně využívají, mohou získané kredity vyměnit za různé odměny, jako jsou karty s kreditem do obchodu Microsoft Store, Xbox Gift Card, ale také dárkové karty do CZC.cz, Mall.cz, oděvního e-shopu Zalando nebo poukázky na nákup v Amazonu.

Odměny Microsoftu: Jak to funguje

msrewards(1)

Microsoft Rewards: Bing přiděluje kredity - za každý vyhledávací dotaz. Obr.: Microsoft

Aby mohl uživatel sbírat body prostřednictvím programu Microsoft Rewards, musí se nejprve přihlásit pomocí svého účtu Microsoft. Za každé vyhledávání na webu Bing lze získat 3 body.

Na začátku lze za den nasbírat maximálně 30 bodů. Pokud se uživateli podaří během měsíce nasbírat 500 bodů, jeho denní maximum se zvýší na 150 bodů. To však odpovídá 50 vyhledávacím dotazům denně, což je značná zátěž.

Mimochodem, ti, kteří používají vyhledávání Bing přímo v prohlížeči Microsoft Edge, mohou získat až 90 bodů měsíčně navíc. A nakonec můžete denně odpovídat na kvízové otázky a sbírat další body.

Vydělávání peněz pomocí služby Bing: Stojí to za to?

Tuto otázku si nakonec musí každý vyřešit sám. V současné době však Bing nabízí skutečně jedinečnou výhodu v podobě integrace služby ChatGPT, kterou stojí za to vyzkoušet.

Jen velmi málo uživatelů pravděpodobně přejde od Googlu k Bingu jen kvůli penězům. Microsoft Rewards na to nabízejí příliš malou hodnotu. Uživatelé proto potřebují hodně bodů na relativně malou odměnu.

Obvykle je potřeba asi 5 000 bodů, abyste si mohli koupit něco v hodnotě 5 USD. Na měsíční Xbox Game Pass Ultimate potřebujete neuvěřitelných 14 000 bodů, tj. 4 666 vyhledávání prostřednictvím služby Bing v průběhu nejméně 93 dnů.

Zdroj: Microsoft


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme